Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 26 maja – 1 czerwca 2014 r.

Poniedziałek – 26 maja; wsp. św. Filipa Nereusza, prezbitera; Dzień Matki

17.00 Procesja do krzyża przy ul. Strażackiej i Msza św. Za ++ Hiltrud i Wernera Moszko oraz za ++ z pokrewieństwa Moszko, Kioltyka, Hadasik i Paterok

Wtorek – 27 maja

17.00 Lichynia. Procesja do kapliczki i krzyża przy ul. Daszyńskiego i Msza św. Do Boskiej Opatrzności,  z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji rodziny Hadasik oraz za ++ rodziców Marię i Gerarda Miczka, ojca Pawła Hadasik, za ++  z rodzin Hadasik, Miczka, Kopacz i Deinert

18.30 Procesja do krzyża przy ul. Kościuszki i Msza św.  Za ++ Jana i Marię Tiszbierek, córkę Hildegardę, Józefa Piechota, Jana i Anielę Jalowy, Jerzego Hanke, za ++  z pokrewieństwa Tiszbierek, Pohl, Ciupka, Jalowy i Piechota, za ++ kapłanów i dusze  w czyśćcu cierpiące

Środa – 28 maja

17.00 Procesja do krzyża przy ul. Św. Jadwigi i Msza św.  Za + Anielę Cedzich, jej ++ rodziców, rodzeństwo, wnuczkę Karinę, za ++ Jana i Jadwigę Cedzich i ich wnuczkę Reginę oraz za wszystkich ++ z rodzin Czaja, Niemiec i Kałuża

Czwartek – 29 maja; wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

17.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. szkolna. Za ++ Pawła i Anielę Wycisło, syna Erwina, ich rodziców i rodzeństwo, zięcia Wernera Pawliczek, Pawła i Jadwigę Jochem, synów Gerarda  i Maksymiliana oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa

Piątek – 30 maja

17.00 Lichynia. Procesja do krzyża w kierunku Leśnicy i Msza św. szkolna.  Za + Bonifacego,  jego rodziców, Huberta Makosz, Hieronima i Helenę Cedzich oraz za ++  z pokrewieństwa

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + Józefa Bodynek, ++ rodziców Elżbietę, Ryszarda, Józefa i Annę Kostoń, syna Ericha, córkę Marię, Germana Stibler, jego dwie żony, syna Rudolfa, córkę Agnes oraz za ++ z pokrewieństwa Bodynek, Kostoń i Stibler

Sobota – 31 maja; święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

7.00 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji rodziny Wieczorek

7.30 Za ++ Wiktorię i Karola Jeleń, matkę chrzestną Annę Paruzel, Gertrudę, Marię i Stanisława Jochem, Norberta i Annę Jochem oraz za ++ z pokrewieństwa Jeleń, Paruzel i Jochem

10.00 Zalesie Śląskie. Spotkanie całej Służby Liturgicznej parafii z okazji Dnia Dziecka – w sali konferencyjnej. Serdecznie zapraszam!

18.30 Zalesie Śląskie. Nabożeństwo majowe  przy krzyżu w kierunku Cisowej

Niedziela – 1 czerwca; uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

7.00 Za ++ rodziców Andrzeja i Franciszkę Pawliczek, Ernesta i Otylię Grewe, Adolfa i Andrzeja Grewe, za ++ rodzeństwo, Elżbietę Pawliczek, Waltraudę Niemiec, Annę Pinkawa, Gintra Pawliczek, Wernera Pawliczek,  za ++ Józefa Sówka, Pawła Pinkawa, Magdalenę i Helmuta Pawliczek

9.00 Lichynia. Za ++ Waleskę i Franciszka Paterok, Augusta i Martę Makosz oraz za ++  z pokrewieństwa

10.30 Za + Gintra Jochem w 4 rocznicę śmierci, rodziców Romana i Juliannę Jochem, Konstantego i Józefę Tomanek oraz za ++ z pokrewieństwa Jochem i Tomanek

15.00 Zalesie Śląskie.  Nieszpory ( I )


 

  1. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii ( … )
  2. Naszym świeżo bierzmowanym parafianom życzymy radosnego trwania przy Chrystusie w Jego Kościele
  3. Z Bożą pomocą zakończyliśmy elewację kościoła w Lichyni. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy modlitwą, życzliwością i ofiarą przyczynili się do realizacji tego kolejnego w naszej parafii pięknego, szlachetnego i Bożego dzieła. Chcę także podziękować firmom i poszczególnym osobom ( … )
  4. Przed nami Dni Krzyżowe. Zachęcam do włączenia się w modlitwy przy krzyżach o dobre urodzaje, błogosławieństwo w pracy i pokój w świecie
  5. W sobotę na Górze św. Anny dzień modlitw sióstr zakonnych
  6. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie
  7. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć : Franciszek Paterok z Lichyni i Anna Kupka  z Jaryszowa  – zapowiedź III oraz Piotr Zeizig z Lichyni i Aneta Wesoły z Raszowej – zapowiedź III
  8. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy  o to rodziny – z ul. Św. Jadwigi – nry 16, 24 i 28;        z Lichyni – ul. Ogrodowa, nry 3, 5 i 7