Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 27 grudnia 2021 – 2 stycznia 2022 r.

Poniedziałek – 27 grudnia; święto św. Jana, apostoła i ewangelisty

7.00 Za ++ księży diecezji opolskiej, szczególnie za +  ks. Franciszka Zoska z Kierpnia

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Ilonę i Wilhelma Gasz

Wtorek – 28 grudnia; święto świętych Młodzianków, męczenników

8.00 Zalesie Śląskie. Do Boskiej Opatrzności, za wstawiennictwem Świętych Młodzianków, o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla dzieci i młodzieży z Zalesia Śląskiego i Popic. Po Mszy św. indywidualne błogosławieństwo

9.30 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, za wstawiennictwem Świętych Młodzianków, o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla dzieci i młodzieży z Lichyni; po Mszy św. indywidualne błogosławieństwo 

Środa – 29 grudnia; piąty dzień w oktawie Bożego Narodzenia

7.00 Za + Rufina Proksza, Elfrydę i Jana Majnusz, Reginę i Józefa Proksza, ich rodziców i rodzeństwo, + Justynę Proksza – Nowak, Barbarę Biskup, Jana Sajdych, Katarzynę Noparlik, za wszystkich ++ z rodzin Majnusz, Przybyła, Wilkowski oraz za ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek  – 30 grudnia; szósty dzień w oktawie Bożego Narodzenia

7.00 Do Boskiej Opatrzności, o zdrowie i opiekę Bożą w rodzinach Burda i Michalski oraz za ++ rodziców z obu stron

Piątek  – 31 grudnia; siódmy dzień w oktawie Bożego Narodzenia; wsp. św. Sylwestra I, papieża

16.30 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski w starym roku, z prośbą o błogosławieństwo Boże w nowym roku oraz za ++ parafian  ( dane statystyczne ); oraz do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodziny Paterok; za ++ z rodzin Paterok, Zug i Mojza

18.00 Zalesie Śląskie. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za  otrzymane łaski w starym roku, z prośbą o błogosławieństwo Boże w nowym roku oraz za ++ parafian  ( dane statystyczne )

Sobota  – 1 stycznia; uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi; Nowy Rok

9.00 Lichynia. Za wszystkich zmarłych, poległych i zaginionych w czasie II wojny światowej, których nazwiska znajdują się na tablicy przykościelnej

10.30 Za ++ Emilię i Franciszka Kroker, córkę Teresę, zięcia, siostrę zakonną Elifę, Jana i Wiktorię Jokiel, dwóch synów, synową, trzy córki, zięciów, Gizelę, Huberta i Marię Przybyła oraz za ++ z pokrewieństwa Kroker, Wilkowski,  Jokiel  i  Przybyła

15.00 Zalesie Śląskie. Za + Rajmunda Chluba w 7 rocznicę śmierci, siostrę Monikę i brata Józefa oraz za ++ rodziców

Niedziela – 2 stycznia; II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

7.00 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej na Nowy Rok w intencji rodziny Skrzydeł oraz za wszystkich ++ z tej rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji Hildegardy z okazji 80 – tych urodzin

10.30 Msza  św. kolędowa.  Do  Boskiej  Opatrzności,  z  podziękowaniem za otrzymane łaski,  z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie dla mieszkańców Popic oraz Zalesia Śląskiego z ulic : Leśnickiej, Dworcowej, Św. Jadwigi, Kościelnej i Kościuszki


  1. Gorące Bóg zapłać   wszystkim,   którzy   swoją   pracą  i  modlitwą  przyczynili  się  do  pobożnego i radosnego przeżycia adwentu i świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy także wszystkim uczestnikom rorat, szczególnie dzieciom i młodzieży, którzy pięknie reprezentowali nas na antenie Radia  „Doxa”
  1. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii (figury i obraz po renowacji); również za ofiary złożone na Fundusz Obrony Życia i na potrzeby Wydziału  Teologicznego w Opolu
  2. Jutro po Mszach św. poświęcenie wina ku czci św. Jana Apostoła
  3. Po Mszach św. kolędowych odbędzie się błogosławieństwo wody i kredy, które należy wykorzystać do poświecenia mieszkań; wszyscy też otrzymają gratisowo obrazki kolędowe z błogosławieństwem
  4. Ofiary ze Mszy św. kolędowych przeznaczone będą na ubezpieczenie i podatki naszej parafii
  5. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Patrycja Jałowy z Popic i Paweł Kociok z Wielowsi – zapowiedź  III
  6. Dzisiejsze, świąteczne wydanie Gościa Niedzielnego kosztuje 10 zł.
  7. Bóg zapłać za  przygotowanie  kościoła  na  święta Bożego Narodzenia. W  nowym  tygodniu o przygotowanie kościoła  prosimy rodziny – z ul. Strzelecka, blok 13, m. 5, 6 i 7;    z Lichyni – ul. Wolności, nry  8, 9 i 14