Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 27 marca – 2 kwietnia 2023 r

Poniedziałek – 27 marca; drugi dzień rekolekcji

7.00 Za ++ Józefa i Joannę Kołodziej, synów Franciszka i Józefa, córkę Annę, męża Alberta, rodziców z obu stron, rodzeństwo, za ++ Jana i Marię Bochynek, rodziców z obu stron, rodzeństwo oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Kołodziej, Cedzich i Bochynek

16.30 Lichynia. I. Za + męża i ojca Manfreda Dada, rodziców Helenę i Jana Swoboda, siostrę Gabrielę, teściów Jadwigę i Helmuta Dada oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

II. Za ++ z rodzin Rosiaków i Sołtysiaków, za ++ Barbarę Szajda, Jorga Glik i Helenę Leśnik oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

18.30 Za + Norberta Jochem, jego rodziców Klarę i Ericha, Erwina Wycisło, jego rodziców Anielę i Pawła, Adriana Izbicki oraz za ++ z rodzin Wycisło, Jochem, Dombrowski i Imiela

Wtorek – 28 marca; trzeci dzień rekolekcji

7.00 Za + Pawła Pilch, Pawła Hadrian, ++ Jana i Krystynę Wiatr, za wszystkich ++ z rodzin Pilch, Hadrian i Wiatr

16.30 Lichynia. I. Za ++ rodziców Oskara i Łucję Gasz, Elżbietę i Jerzego Szopa, Joachima i Edytę Gasz, ++ dziadków, za ++ z rodzin Gasz, Pyka, Szopa i Michalik oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

II. Za + Stefana Cedzich – od rodzin Hadasik, Kędzior, Kozioł, Szablicka Teresa i Szablicki Jan

18.30 I. Za ++ Feliksa i Gerarda Strużyna, Ryszarda Moszek, jego brata i rodziców, za ++ Józefa i Hildegardę Starkulla, rodziców i rodzeństwo, syna Andreasa oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinach Strużyna, Hajko i Moszek

II. Za żyjących i zmarłych ofiarodawców naszej parafii

Środa – 29 marca; ostatni dzień rekolekcji

7.00 Za + Andreasa Kremser, jego rodziców Alfreda i Elisabeth oraz za ++ z pokrewieństwa Golly, Strzelczyk i Alt

16.30 Lichynia. I. Za ++ rodziców Maksymiliana i Paulinę Wypich, Alfreda i Edeltraudę Mazurek, brata Gerarda, za ++ z rodzin Wypich, Świtula i Mazurek oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

II. Za ++ z pokrewieństwa Księdza Proboszcza

18.30 Za ++ rodziców Małgorzatę i Ryszarda Przybyła, Gabrielę i Antoniego Giersch, ich rodziców i rodzeństwo, siostry Różę i Teresę, ciotkę Elżbietę, kuzynki Irenę, Marię i Barbarę, kuzyna Jana, Rufina Proksza, Elżbietę Jałowy oraz za wszystkich ++ z rodzin Przybyla, Giersch, Skrabania, Majnusz, Wilkowski i Motyczka

Czwartek – 30 marca

17.00 Droga krzyżowa i Msza św. szkolna. Za ++ Jadwigę i Pawła Jochem, synów Gerarda, Maksymiliana i Teodora, córkę Teresę, rodziców Jerzego i Walburgę Lipok, szwagra Antoniego Klabisz, Anielę Grabowską, Engelharda i Renatę Koziołek oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa   ( Ch. )

Piątek – 31 marca

9.00 Przedświąteczne odwiedziny chorych

17.00 Lichynia. Droga krzyżowa i Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Marię i Alfreda Winkler, Emila i Marię Goły, ich syna Józefa, Waltra i Marię Goły oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie rodzinie

18.30 Za + męża Oswalda Szefer, jego rodziców Maksymiliana i Marię Szefer, synów Ericha, Henryka i Józefa, córkę Martę, za ++ Alojzego i Wiktorię Rochnia, córkę Różę, męża Franciszka, syna Andrzeja, za ++ Angelę, Norberta i Joachima Duda, ++ rodzeństwo z obu stron, za ++ z pokrewieństwa Szefer, Rochnia, Szopa i Wilkowski oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota – 1kwietnia; I sobota miesiąca

7.00 Za ++ Annę i Franciszka Pszczelorz, synów Jana, Józefa i Pawła – jego żonę Jadwigę oraz za ++ z pokrewieństwa Pszczelorz i Pawliczek

Zalesie Śląskie. O godz. 9.00 spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi i o godz. 10.00  z VI klasą podstawówki – w małej salce

Niedziela Palmowa – 2 kwietnia; Niedziela Męki Pańskiej

7.00 Za ++ rodziców Wiktorię i Karola Jeleń, syna Huberta oraz za wszystkich ++ z rodzin Jeleń i Paruzel

9.00 Lichynia. Za + ojca Eryka Wydra, teściów Franciszka i Marię Komander, chrzestną Jadwigę oraz za ++ z pokrewieństwa Komander, Wydra, Zacher i Bomba

10.30 Za ++ rodziców Ernesta i Teresę Panek oraz za ++ z pokrewieństwa Prusko, Cedzich i Rudzki

15.00 Lichynia. Gorzkie żale i kazanie pasyjne


  1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie o. Arnolda z Góry św. Anny; życzymy obfitych łowów dusz ludzkich i miłego pobytu wśród nas. Wszystkich gorąco zachęcamy do aktywnego i pobożnego udziału w naszych parafialnych rekolekcjach. W środę na zakończenie rekolekcji kolekta przeznaczona będzie na potrzeby o. Arnolda i zakonu franciszkanów
  2. Zachęcamy również do korzystania z sakramentu pokuty, zwłaszcza podczas rekolekcji
  3. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii oraz na misje święte Ad Gentes
  4. W przyszłą niedzielę odbędzie się błogosławieństwo palm; kolekta przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu
  5. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Agnieszka Paczuła z Lichyni i Łukasz Szczakiel ze Strzelec Opolskich – zapowiedź III
  6. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Kościuszki, nry 96, 98 i 102 ;  z Lichyni – z ul. Daszyńskiego, nry 12, 16 i 18 oraz z ul. Lompy nry 4 i 6