Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 28 maja – 3 czerwca 2018 r.

Poniedziałek – 28 maja

16.00 Zalesie Śląskie. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Teklę i Benjamina Pawlica, Cecylię i Tadeusza Kępkowski, siostrę Marię, braci Józefa, Marcina i Edwarda Pawlica, za + Andrzeja, za wszystkich ++ z pokrewieństwa Pawlica, Sołtys, Kępkowski i Duda oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + Józefa Bodynek, ++ rodziców Elżbietę i Ryszarda, + Zygfryda Stibler, Marię i Germana Stibler, Annę i Józefa Kostoń oraz za wszystkich ++ z tych pokrewieństw

Wtorek – 29 maja; wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

16.30 Lichynia. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + męża Józefa Poloczek, syna Jana, rodziców Jadwigę i Antoniego Wawro, Agnieszkę i Konstantego Poloczek oraz za wszystkich ++ z rodzin Poloczek, Wawro i Sitko

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ Pawła i Anielę Wycisło, ich syna Erwina, rodziców i rodzeństwo, zięcia Wernera, Pawła i Jadwigę Jochem, synów Gerarda i Maksymiliana oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa

Środa – 30 maja

6.45 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę Bożą dla Małgorzaty Frejno oraz za + Irenę Matonia, za wszystkich ++ z rodzin Frejno, Matonia, Motyczka i Przybyła

17.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ Gertrudę, Marię, Piotra, Pawła i Norberta Duk, Martę Kupka, Elżbietę, Antoniego i Franciszka Mróz, Tadeusza Majewskiego oraz za ++ z pokrewieństwa Mróz i Duk

Czwartek – 31 maja; uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa

7.30 Lichynia. Za + Józefa Makosz i bratanka Piotra w 1 rocznicę śmierci

9.00 Zalesie Śląskie. Za żyjących i zmarłych parafian. Po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy

10.30 Za ++ Aloiza i Teresę Jochem, ich rodziców i rodzeństwo, za ++ Józefa i Gertrudę Jeleń, rodziców i rodzeństwo oraz za wszystkich ++ z rodzin Jochem, Jeleń i Hetzel

15.00 Nabożeństwo majowe przy krzyżu na ul. XV – lecia

Piątek – 1 czerwca; I piątek miesiąca; wsp. św. Justyna, męczennika; Dzień Dziecka

9.00 Odwiedziny chorych parafii ( … )

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. Za żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych. Po Mszy św. procesja eucharystyczna

18.30 Za żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych. Po Mszy św. procesja eucharystyczna

Sobota – 2 czerwca; I sobota miesiąca

7.00 Za ++ Marcelego, Julię i Albertynę Flajszer, córki Łucję i Marię, synów Franciszka i Stefana, wnuków Jana i Ryszarda, zięciów Gerharda, Jana i Henryka, Marię i Józefa Strokosz, synów Karola i Józefa, za + Józefa Langer, za ++ z rodzin Fleischer, Strokosz, Marek, Stypa, Gawroński i Watzlawik

8.00 Za + Bernarda Jochem, jego rodziców, dziadków z obu stron, za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące. Po Mszy św. procesja eucharystyczna

Niedziela – 3 czerwca; IX Niedziela Zwykła

7.00 Za ++ Georga i Marię Dembończyk, ich rodziców, pokrewieństwo z obu stron i za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodziny Kalutza oraz za + męża Jana. Po Mszy św. procesja eucharystyczna

10.30 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże dla Eryki i Krzysztofa z okazji 30 – tej rocznicy ślubu oraz o zdrowie dla całej rodziny. Po Mszy św. procesja eucharystyczna

15.00 Zalesie Śląskie. Nabożeństwo czerwcowe przy krzyżu w kierunku Cisowej

——————————————————————————————————————————————————-

1. Gorące Bóg zapłać za ofiary złożone na wymianę podłóg Domu Katechetycznego 

2. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie tradycyjnych – czterech ołtarzy, chodników, przystrojenie domów i zagród, szczególnie na trasie procesji. Rolników, strażaków, górników i myśliwych prosimy z pocztami sztandarowymi, panów do baldachimu, panie w strojach ludowych, dzieci pierwszokomunijne, dzieci sypiące kwiatki i orkiestrę. O wykonanie chodnika przed kościołem prosimy mieszkańców ulic : Kościuszki i Św. Jadwigi, nie zaangażowanych w budowę ołtarzy. Lichyński ołtarz budują w tym roku mieszkańcy ulic : Lompy, Wiejskiej, Wolności i Ogrodowej

3. W sobotę 16 czerwca w Lichyni odbędzie się „Gminny Dzień Seniora”. O godz. 14.30 Msza św. z kazaniem dla chorych i seniorów; po niej poczęstunek i część artystyczna w namiocie. Prosimy o zgłaszanie swojego udziału u sołtysów w swojej miejscowości. Odjazd autobusu : z Popic – o godz. 13.50, z Zalesia Śląskiego – z przystanku na „Korei” i na „Rynku” – o godz. 13.55. Powrót około godz. 18.00. Gorąco zapraszamy!

4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby seminarium i innych instytucji diecezjalnych; przed Mszą św. zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie

5. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć : Marzena Modrzejewska z Zalesia Śląskiego i Mateusz Klimas z Starego Ujazdu – zapowiedź II

6. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Strzeleckiej, blok A, m. 5, 6 i 7 ; z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 18, 22 i 36