Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 29 stycznia – 4 lutego 2024 r.

Poniedziałek – 29 stycznia

6.45 Za + syna Grzegorza Kandziora, rodziców Elżbietę i Konstantego Kandziora, Gertrudę i Konrada Bugiel, za ++ z rodzin Kandziora, Musioł, Bugiel, Miozga, Nierychlo, Jelito i Bezia, za + Stefanię Dziuba, ks. Czesława Gaca, za ++ z rodziny Nowak i za dusze w czyśćcu cierpiące oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

17.00 Zalesie Śląskie. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca

Wtorek – 30 stycznia

6.45 Za + siostrę Sabinę, rodziców Agnieszkę i Józefa Tiszbierek, brata Andrzeja, Annę i Jana Kamuzela oraz za ++ z pokrewieństwa Tiszbierek i Kamuzela

16.30 Lichynia. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca

17.00 Lichynia. Za + matkę Małgorzatę Cedzich w 7 rocznicę śmierci, ojca Franciszka, rodziców Antoninę i Antoniego Nizioł, siostry Elżbietę Dawid i Marię Wanglorz, szwagrów Piotra i Józefa, dziadków z obu stron oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące

Środa – 31 stycznia; wsp. św. Jana Bosko, prezbitera

17.00 Za + Irmagard Piechota – od pracowników Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Zalesiu Śląskim

Czwartek – 1 lutego; I czwartek miesiąca

17.00 Msza św. szkolna. Do Bożej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej w rodzinie Kroker oraz o radość życia wiecznego dla Marii i Jana Daniel  ( Dz. )

Piątek – 2 lutego; święto Ofiarowania Pańskiego; I piątek miesiąca

6.45 Za + Alojzego Ciupka, jego rodziców i rodzeństwo, Józefa i Paulinę Nowak, córkę Marię, syna Jana, żonę Dorotę, za ++ z pokrewieństwa Ciupka, Nowak i Chowaniec oraz za + ks. Czesława Gaca

9.00 Odwiedziny chorych parafii 

17.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodziny Wypych oraz za ++ rodziców Wypych i Mazurek

18.30 Za ++ Walerię i Jerzego Smandzich, matkę Marię Niesłony, brata Bernarda, za ++ z pokrewieństwa Niesłony, Smandzich, Puzik i Dworaczek oraz za ++ z rodziny Sobota

Sobota – 3 lutego; I sobota miesiąca; wsp. św. Błażeja, biskupa i  męczennika

7.00 Za ++ matki Agnieszkę Szablicki i Gertrudę Nierle, ich rodzeństwo, chrzestnych Erwina i Józefa, dziadków z obu stron oraz za ++ z rodzin Nierle i Szablicki

Zalesie Śląskie. O godz. 9.00 spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi, o godz. 10.00 z VI klasą podstawówki i godz. 11.00 z VII klasą podstawówki – w małej salce. Obecność obowiązkowa!

Niedziela – 4 lutego; V Niedziela Zwykła

7.00 Za ++ rodziców Elżbietę, Marię i Franciszka Kaleta, ich rodziców i rodzeństwo, Hildegardę i Alfreda Gaczyński, Józefa i Hildegardę Starkulla, ich syna Andreasa, za + męża Joachima Guttmann, jego rodziców, rodzeństwo i dziadków, Rosę i Filipa Kierstein oraz za ++ z pokrewieństwa Kaleta, Starkulla i Dworaczek

9.00 Lichynia. O spokój duszy i radość życia wiecznego dla + Renaty Buchta; od przyjaciółki Małgorzaty

10.30 Za + Piotra Duk, jego rodziców, Elżbietę i Antoniego Mróz oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

15.00 Lichynia. Nieszpory niedzielne


  1. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii 
  2. Dzieci i młodzież naszej służby liturgicznej proszę o odbiór prezentów pokolędowych do zakrystii
  3. W piątek obchodzimy święto Matki Bożej Gromnicznej. W czasie Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo świec. W tym dniu przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego; przed Mszami św. zbiórka do puszek na potrzeby  klasztorów  klauzurowych; po Mszach św. będzie już udzielane błogosławieństwo gardła ku czci   św. Błażeja, patrona od chorób gardła; również będzie udzielane w sobotę – w dniu Jego wspomnienia
  4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby seminarium i innych diecezjalnych instytucji
  5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny z ul. XV – lecia, nry 1, 3 i 5;  z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 60, 64 i 66