Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 3 – 9 kwietnia 2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

3 – 9 kwietnia 2017 r.

Poniedziałek – 3 kwietnia; drugi dzień rekolekcji

8.00 Za ++ Marcelego, Julię i Albertynę Flajszer, synów Stefana i Franciszka, córki Marię i Łucję, zięciów Henryka, Gerharda i Jana, wnuków Ryszarda i Jana, Konrada i Gertrudę Konieczny, syna Helmuta, zięcia Henryka Skowronek oraz za ++ z pokrewieństwa Flajszer, Konieczny i Matuszek

15.00 Zalesie Śląskie. Rekolekcje dla dzieci szkolnych i przedszkolnych

15.30 Zalesie Śląskie. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca

16.30 Lichynia. Za ++ Gertrudy i Bernarda Rudner, córkę Annę oraz za ++ z rodzin Rudner, Bugiel, Knop, Skoluda i Stolorz. Po Mszy św. nauka stanowa dla kobiet

18.30 Za ++ Teresę i Franciszka Majnusz, Rozalię i Konrada Mnich, Emilię i Franciszka Kroker, Martynę i Franciszka Majnusz, Elfrydę i Jana Majnusz, Elżbietę, Władysława i Jana Wilkowski, Ryszarda Przybyła, Huberta Jorgel, Krystiana Mnich oraz za ++ z pokrewieństwa Majnusz, Mnich i Kroker. Po Mszy św. nauka stanowa dla kobiet

Wtorek – 4 kwietnia; trzeci dzień rekolekcji

8.00 Za ++ rodziców Stanisława i Gertrudę Kijas, ich pięciu synów, synowe, córkę, rodziców z obu stron, + Jadwigę Frohlich, Gerharda i Elżbietę Imiela, ich syna, córkę, zięcia, dusze opuszczone oraz za ++ z rodzin Kijas, Imiela, Pinkawa i Juraszek

15.00 Zalesie Śląskie. Rekolekcje dla dzieci szkolnych i przedszkolnych

16.15 Lichynia. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca

16.30 Lichynia. Za ++ rodziców Maksymiliana i Paulinę Wypich, ojca Alfreda Mazurek, brata Gerarda oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie. Po Mszy św. nauka stanowa dla mężczyzn

18.30 Za + Norberta Jochem, ojca Ericha, Konstantego i Marię Jochem, córkę Różę, Erwina Wycisło, Adriana Izbicki, Karola i Franciszkę Imiela, ich córki, synów, synowe i zięciów oraz za ++ z tych pokrewieństw. Po Mszy św. nauka stanowa dla mężczyzn

Środa – 5 kwietnia; ostatni dzień rekolekcji

8.00 Za + męża Tadeusza Kos, ojca Władysława, siostrę Zofię, brata Jana, za ++ teściów Kazimierę i Jana Kos oraz za ++ z pokrewieństwa Kos i Chudy

15.00 Zalesie Śląskie. Rekolekcje dla dzieci szkolnych i przedszkolnych

16.30 Lichynia. Za ++ Gertrudę, Marię, Pawła i Jana Bugiel, Grzegorza Kandziora i za ++ z pokrewieństwa. Po Mszy św. nauka stanowa dla młodzieży

18.30 Za + Ryszarda Przybyła, jego rodziców i rodzeństwo, Franciszka i Martynę Majnusz, ich dzieci, Antoniego i Gabrielę Giersch, córki Różę i Teresę, ++ dziadków, kuzynki Irenę i Marię oraz za wszystkich ++ z rodzin Przybyła, Giersch, Majnusz, Wilkowski, Motyczka i Skrabania. Po Mszy św. nauka stanowa dla młodzieży

Czwartek – 6 kwietnia; I czwartek miesiąca

17.00 Droga krzyżowa i Msza św. szkolna. Za + Franciszka Langer, syna Joachima, rodziców Stanisława i Albinę, ich dzieci, za ++ Klarę i Jana Kucharczyk, syna Reinholda, rodziców z obu stron, rodzeństwo oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Langer, Kucharczyk i Kołodziej ( Ch. )

Piątek – 7 kwietnia; I piątek miesiąca

17.00 Lichynia. Droga krzyżowa i Msza św. szkolna. Za żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych

18.30 Za żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych

Sobota – 8 kwietnia

7.00 Za ++ Annę i Franciszka Pszczelorz, synów Jana i Pawła, za + Jadwigę Pawliczek oraz za ++ z pokrewieństwa

9.00 Zalesie Śląskie. Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych – w małej salce. Obecność obowiązkowa!

Niedziela – 9 kwietnia; Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

7.00 Za ++ rodziców Franciszka, Marię i Elżbietę Kaleta, Rosę i Wilhelma Guttmann, ich rodziców i rodzeństwo, brata Pawła, Hildegardę i Alfreda Gaczyński, Rosę i Filipa Kierstein, Marię Neubert, jej wnuczkę Kerstin oraz za ++ z pokrewieństwa Kaleta, Starkula, Guttmann i Dworaczek

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Augusta i Martę Makosz, Waleskę i Franciszka Paterok oraz za ++ z pokrewieństwa Paterok i Makosz

10.30 Za ++ rodziców Marię i Zbigniewa Korczyński, teścia Józefa, brata Leszka, bratową Barbarę, za ++ z rodzin Korczyński, Skrzydeł i Noszka oraz za dusze w czyśćcu cierpiące 15.00 Lichynia. Gorzkie żale i kazanie pasyjne

——————————————————————————————————————————————————

1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Józefa; życzymy obfitych łowów dusz ludzkich i miłego pobytu wśród nas. Wszystkich gorąco zachęcamy do aktywnego i pobożnego udziału w naszych parafialnych rekolekcjach. W środę na zakończenie rekolekcji kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Księdza Oficjała

2. Zachęcamy również do korzystania z sakramentu pokuty, zwłaszcza podczas rekolekcji

3. W przyszłą niedzielę błogosławieństwo palm; kolekta przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu

4. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Dominika Matonia z Zalesia Śląskiego i Marek Misz z Krośnicy – zapowiedź III oraz Szymon Wilkowski i Małgorzata Wczelik z Krakowa – zapowiedź I

5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Leśnickiej, nry 10, 11 i 14; z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 42, 44 i 46