Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 3 – 9 października 2016 r.

Poniedziałek – 3 października

16.00 Zalesie Śląskie. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za + męża Edwarda Pytel, jego rodziców Annę i Józefa, rodziców Teresę i Pawła Szeja, za ++ braci i za ++ z pokrewieństwa

18.30 Różaniec i Msza św. Za + Józefa Paterok, jego rodziców, za ++ z rodzin Patrerok, Matuszek i Mróz oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Wtorek – 4 października; wsp. św. Franciszka z Asyżu

15.30 Ogród plebanijny. Błogosławieństwo zwierząt i ich właścicieli z okazji wspomnienia świętego Franciszka, patrona przyrody

16.30 Lichynia. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za + Gertrudę Bugiel, jej rodziców Stefana i Katarzynę Miozga, Marię, Pawła i Jana Bugiel, Grzegorza Kandziora i Alberta Banert

18.30 Różaniec i Msza św. Za ++ Marię i Hermana Knop, trzech zięciów Stefana, Franciszka i Jana, Magdalenę i Zdzisława Kondracki, Józefa Szołtysek, Krystynę i Waltra Dreja, Annę i Józefa Kaiser, za ++ z tych rodzin oraz za ++ z rodzin Walczyk, Kwoczała i Weszka

Środa – 5 października; wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

17.00 Różaniec i Msza św. Za ++ Jana i Anielę Jałowy, syna Anzelma, ks. Romana, ciotkę Gertrudę oraz za ++ z rodzin Jałowy i Grochla

Czwartek – 6 października; I czwartek miesiąca

17.00 Różaniec i Msza św. Za ++ Adelajdę i Franciszka Proksza, ich syna Reinharda, Elżbietę i Antoniego Proksza, syna Józefa, Marię i Alberta Donat, córkę Lidię, Franciszkę Szindler, Marię i Józefa Strokosz, dwóch synów, wnuka Jana, za ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek – 7 października; I piątek miesiąca; wsp. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

9.00 Odwiedziny chorych parafii

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych

18.30 Różaniec i Msza św. Za żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych

Sobota – 8 października

7.00 Za + Henryka Niedworok, jego rodziców Jana i Elżbietę, Alfreda i Gertrudę Maliciusz, ich rodziców Herberta i Marię Maliciusz, Jana i Albinę Harońska oraz za ich ++ dzieci

8.00 Różaniec i Msza św. Do Boskiej Opatrzności i Anioła Stróża, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla rocznego dziecka Krystiana Marek oraz dla jego rodziców, chrzestnych, rodzeństwa i dziadków

Niedziela – 9 października; XXVIII Niedziela Zwykła; Dzień Papieski

7.00 Za + żonę Amalię Jałowy, ++ rodziców Romana i Juliannę Jochem, ich syna Gintra, zięcia Gotharda, Nikodema i Łucję Jałowy, ich synów Otto i Wiktora, żonę Bertę, Józefa Misz, za ++ z pokrewieństwa Jałowy, Jochem i Misz oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodziny Czakai oraz za + ojca Maksa Czakai, rodziców Erharda i Różę Smykała, brata Mariana i za ++ z pokrewieństwa

10.30 Za + Franciszka Smarzoch, jego rodziców Jana i Augustynę, za ++ rodziców Jana i Marię Smykała, ich syna Józefa, córkę Annę i jej mężów, za + Jacka Wilkowskiego, Barbarę Lukaszek oraz za ++ z pokrewieństwa Smarzoch, Smykała i Przybyła

15.00 Zalesie Śląskie. Różaniec święty ( I )


1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech (765 zł.); spółce ROLDAM (…)

2. Zbiórka płodów ziemi odbędzie się : w Lichyni – we wtorek od godz. 10.00 – na potrzeby sióstr zakonnych i ich podopiecznych z Góry św. Anny; w czwartek – od godz. 9.00 na Popicach i w Zalesiu Śląskim na rzecz Seminarium Duchownego i Domu Księży Emerytów w Opolu. Proszę o zrozumienie i życzliwość

3. W piątek, sobotę i niedzielę pielgrzymka marianek na Górę św. Anny. Przejazdem dzieci zajmują się rodzice

4. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz uboższych, uczących się dzieci i młodzieży

5. W zakrystii można już zamawiać Msze św. na nowy rok kalendarzowy. Gorąco do tego zachęcam. Msza święta ofiarowana w intencji żyjących lub zmarłych jest najważniejszą i najmilszą modlitwą w oczach Bożych

6. Odpust ku czci św. Jadwigi Śl. w naszej parafii odbędzie się 16 października. Suma odpustowa o godz. 11.00

7. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Strzeleckiej, blok B, m. 1, 2 i 4; z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 8 i 12 oraz z ul. Lompy nr 4