Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 3 – 9 października 2022 r.

Poniedziałek – 3 października

16.00 Zalesie Śląskie. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca

17.00 Różaniec i Msza św. Za + Joachima Marek w 1 rocznicę śmierci

Wtorek – 4 października; wsp. św. Franciszka z Asyżu

15.45 Ogród plebanijny. Błogosławieństwo zwierząt i ich opiekunów w dniu wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, patrona przyrody (o ile będzie odpowiednia pogoda)

16.30 Lichynia. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za + Henryka Lesik, brata Andrzeja, dziadków Lesik i Matuszek oraz za + Martę Pawela

18.30 Różaniec i Msza św. Za + Alojzego Ciupka, rodziców Teodora i Teresę, trzech braci, Genowefę i Gerarda Mróz, Paulinę i Józefa Nowak, córkę Marię, brata Jana, Agnieszkę Nowak, ich rodziców i rodzeństwa, Stefana Chowaniec, córkę Sylwię, Marię Lucyga, Małgorzatę Glombik, za wszystkich ++ z pokrewieństwa Nowak, Ciupka, Duda i Mróz oraz za ++ kapłanów i siostry zakonne

Środa – 5 października; wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

6.45 Za ++ Jana Słupina i Annę Klemczak oraz za ++ z rodzin Słupina, Termin i Smykała

17.00 Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Marię i Jana Daniel, Augustynę i Józefa Płuciennik, Genowefę i Gerarda Mróz, Kazimierza Rzeszotek, Mariannę i Jorga Morawietz, za ++ z pokrewieństwa Kroker, Daniel, Cedzich, Flajszer, Płuciennik, Mróz i Rzeszotek oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek – 6 października; I czwartek miesiąca

17.00 Różaniec i Msza św. Za + żonę Agnieszkę Jałowy, rodziców z obu stron, ks. Romana Jałowy, siostrę Martynę, szwagra Jana, braci Anzelma i Franciszka, ich żony Elżbietę i Hankę, szwagierkę Helenę oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek – 7 października; I piątek miesiąca; wsp. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

9.00 Odwiedziny chorych parafii

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych (legitymacje)

18.30 Różaniec i Msza św. Za żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych  (legitymacje)

Sobota – 8 października

7.00 Za ++ Erykę i Franciszka Langer, syna Joachima, rodziców i rodzeństwo obu stron oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Langer, Kucharczyk iKołodziej

8.00 Różaniec i Msza św. Za + Franciszka Mróz, jego rodziców Antoniego i Elżbietę, Józefa Paterok, Różę Matuszek, za ++ z rodzin Mróz, Paterok, Matuszek, Zgraja i Kącki oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Niedziela – 9 października; XXVIII Niedziela Zwykła

7.00 Za ++ Helenę i Jana Gołasz, Marię, Józefa, Tadeusza i Jana Gazda oraz za ++ z pokrewieństwa Gazda i Gołasz

9.00 Lichynia. Za + Ilonę Gasz w 1 rocznicę śmierci

10.30 Za ++ Marię Franciszka Kaleta, ich rodziców i rodzeństwo, Józefa i Hildegardę Starkulla, ich syna Andreasa, Hildegardę i Alfreda Gaczyński, Joachima Guttmann, za ++ Adelajdę i Stefana Marek, ich synów Huberta i Józefa, rodziców i rodzeństwo oraz za ++ z pokrewieństwa Kaleta Starkulla, Marek i Kwiotek

14.30 Opole – kościół seminaryjny. Pielgrzymka naszego dekanatu do Opola z okazji 50 – tej rocznicy utworzenia naszej opolskiej diecezji. Dojazd we własnym zakresie  (ul. Drzymały 1)

15.00 Lichynia. Różaniec św. odwołany! – ze względu na pielgrzymkę do Opola


  1. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii 
  2. Jutro od godz. 9.00 odbędzie się zbiórka płodów ziemi na Popicach i w Zalesiu Śląskim – na potrzeby Seminarium Duchownego i Domu Księży Emerytów w Opolu
  3. Zachęcam wszystkich – dzieci, młodzież, dorosłych i starszych – do udziału w nabożeństwach różańcowych, które prowadzą nasze marianki, za co każdorazowo można zyskać odpust zupełny za żyjących lub zmarłych 
  4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia; na potrzeby uczącej się młodzieży
  5. W zakrystii można nabywać piękne kalendarze na 2023 r. : z Gościa Niedzielnego i dożynkowe po 10 zł., misyjne po 7 zł. oraz diecezjalne po 6 zł.
  6. W zakrystii lub telefonicznie u pani kościelnej można już zamawiać Msze św. na nowy rok kalendarzowy
  7. Odpust ku czci św. Jadwigi Śląskiej odbędzie się 16 października; suma o godz. 11.00. Przewodniczył będzie, i słowo Boże wygłosi, ojciec franciszkanin z Góry św. Anny
  8. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. św. Jadwigi, nry 21, 25 i 29 ;   z Lichyni – z ul. Lompy nr 6 oraz  z ul. Ogrodowej, nry 12 i 9a