Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 3 – 9 stycznia 2022 r.

Poniedziałek – 3 stycznia; wsp. Najświętszego Imienia Jezus

7.00 Za + Pawła Majnusz, jego rodziców i rodzeństwo, bratową i szwagrów, za ++ Józefa i Annę Golly, ich ++ dzieci, wnuczkę, rodziców i rodzeństwo, Zofię Majnusz, Bertę Paździor, za ++ z pokrewieństwa Golly i Przybylla oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.30 Pogrzeb śp. Romana Krawiec z ul. Kościuszki  ( l. 44 )

16.00 Zalesie Śląskie. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca

Wtorek – 4 stycznia

7.00 Za żyjących i zmarłych parafian

12.00 Ślub konkordatowy Karoliny Tkaczyk i Oliwera Lisoń

16.30 Lichynia. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca

17.00 Lichynia. Za + Jana Poloczek, ojca Józefa, dziadków Poloczek i Wawro, za wszystkich ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące

Środa – 5 stycznia

7.00 Za + ks. proboszcza Czesława Gaca oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek – 6 stycznia; uroczystość Objawienia Pańskiego; I czwartek miesiąca

7.00 Za + męża Alfreda Leszczyna, jego rodziców i rodzeństwo, za ++ Agnieszkę i Tomasza Mróz, zięcia Norberta, jego rodziców, za ++ z pokrewieństwa Leszczyna, Mróz, Majnusz i Kołodziej oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Msza św. kolędowa. Do  Boskiej  Opatrzności,  z  podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie dla mieszkańców Lichyni

10.30 Za + Jana Tiszbierek, rodziców z obu stron, Jana Witek, Paulinę i Jadwigę Prusko, Józefinę i Paula Prusko, za poległych na wojnie z rodziny, za + Stefanię Dziuba oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek – 7 stycznia; I piątek miesiąca

17.00 Lichynia. Za żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych

18.30 Za żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych  ( legitymacje)

Sobota – 8 stycznia

7.00 Za + kuzyna Patryka Hennek

11.30 Do Boskiej Opatrzności i Anioła Stróża, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla rocznego dziecka Damiana Suchy oraz jego rodziców, brata, rodziców chrzestnych i dziadków

Niedziela – 9 stycznia; niedziela Chrztu Pańskiego

7.00 Za + Grażynę Raś – od rodzin Wilk i Piekarski

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Józefa i Albinę Stiler, ++ ich dzieci Reginę, Janinę, Gabrielę, Wernera i Norberta, za ++ Aleksandrę i Gerarda Kolibaba oraz za ++ Krystynę i Gerarda Krzyżok

10.30 Msza św. kolędowa. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla mieszkańców Zalesia Śląskiego z ulic : XV – lecia, Strzeleckiej, Nowej, Powstańców  Śląskich,  Strażackiej  i  Ujazdowskiej


  1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary kolędowe składane na ubezpieczenie i podatki naszej parafii
  2. Dzisiaj po Mszach św. będą rozdawane piękne, gratisowe, poświęcone obrazki kolędowe, z błogosławieństwem Księdza Proboszcza. Proszę zabrać także tym parafianom, którzy z różnych powodów są nieobecni
  3. W czwartek uroczystość Trzech Króli. Po Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo i poświęcenie kadzidła, kredy i wody; kolekta z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby misyjne
  4. Planujemy remont, renowację i zabezpieczenie trzech „zapomnianych” figur
  5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Strzeleckiej, blok 13, m. 8, 9 i 10 ; z Lichyni – ul. Wolności, nry 11, 18 i 22

Statystyka parafialna za 2021 r. : chrztów : 18 (w tym zagraniczne i z tamtego roku); I Komunii św. : 10; bierzmowanych – nie było z powodu epidemii; ślubów : 4; odwiedzin chorych : 58 ; pogrzebów : 19 + 2 przekazy;  rozdanych Komunii św. : ok. 32.000