Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 30 sierpnia – 5 września 2021 r.

Poniedziałek – 30 sierpnia

7.00 Za zmarłych księży diecezji opolskiej

15.30 Zalesie Śląskie. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca 

17.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodziny Nowak oraz za ++ z rodzin Duda i Nowak

Wtorek – 31 sierpnia

7.00 Za + Gizelę Przybyła w 15 rocznicę śmierci, za + męża Huberta oraz za wszystkich ++ z  pokrewieństwa  Przybyła  i  Paździor

16.30 Lichynia. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca 

17.00 Lichynia. Za ++ Jana Duda i Rufina Proksza, za ++ z rodzin Duda, Celt, Proksza i Majnusz oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

Środa – 1 września; wsp. bł. Bronisławy, dziewicy, patronki diecezji opolskiej

7.00 Za żyjących i ++ z rodzin Golly i Strzelczyk

8.00 Zalesie Śląskie. Msza św. dla dzieci, młodzieży, rodziców i wychowawców na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego

Czwartek – 2 września; I czwartek miesiąca

6.45 Za + Gintra Imiela, jego rodziców, brata, siostrę i szwagra oraz dusze opuszczone

Piątek – 3 września; I piątek miesiąca; wsp. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

9.00 Odwiedziny chorych parafii

17.00 Lichynia. Za żyjących i zmarłych członków róż Różańcowych  ( legitymacje )

18.30 Za żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych  ( legitymacje )

Sobota – 4 września;  I sobota miesiąca

7.00 Za + Gerharda Henkel, jego rodziców i siostrę, Julię, Albertynę i Marcelego Flajszer, ich córki, synów, synowe i zięciów, wnuków Jana i Ryszarda, Józefa i Anelizę Matauszek, syna Krzysztofa, Adelę   i Konrada Kalla oraz za ++ z pokrewieństwa

Zalesie Śląskie. Spotkania kandydatów do bierzmowania: o godz. 9.00 klasa VII; o godz. 10.00 klasa VIII szkoły podstawowej – w małej salce. Obecność obowiązkowa!

Niedziela – 5 września; XXIII Niedziela Zwykła; dożynki w Lichyni

7.00 Za ++ Marię i Georga Dembończyk, ich rodziców, pokrewieństwo z obu stron oraz dusze w  czyśćcu  cierpiące

9.00 Lichynia. Do Bożej Opatrzności, z podziękowaniem z tegoroczne plony, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże w pracy na roli dla mieszkańców Lichyni oraz za ++ rolników  ( rozpoczęcie przed  kościołem )

10.30 Za + Alfreda Leszczyna w 1 rocznicę śmierci

15.00 Lichynia. Nieszpory dożynkowe


  1. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii; za złożone elektroodpady na pomoc Kościołowi w Potrzebie; firmom, które sprawnie i solidnie wykonały prace związane z renowacją wewnętrzną kościoła w Lichyni oraz paniom za generalne sprzątanie po wykonanej inwestycji 
  2. Zalesie Śląskie. Gorące Bóg zapłać za uświetnienie uroczystości dożynkowych oraz za dary i ofiary dożynkowe na rzecz sióstr zakonnych i ich podopiecznych. Dary i ofiary zostaną zabrane dzisiaj po nieszporach, około  godz.  16.00
  3. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to  rodziny – z  ul. Strażackiej, nry 4, 5 i 6;     z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 18, 22, 38 i 40

* Lichynia. Zbiórka darów dożynkowych odbędzie się w sobotę w godzinach 9.00 – 12.00. W godzinach 12.00 – 14.00 prosimy o wykonanie ołtarzy żniwnych oraz sprzątanie kościoła i obejścia. O pomoc w wykonaniu ołtarzy prosimy rodziny : Nizioł, Czakai, Duda Antoni, Hadasik, Cholewa, Ogaza, Skóra, Fleischer, Gasz Józef, Skoluda, Warzecha i Grosz