Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 31 grudnia 2018 – 6 stycznia 2019 r.

Poniedziałek – 31 grudnia; siódmy dzień w Oktawie Nar. Pańskiego; wsp. św. Sylwestra I, papieża

16.30 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski w starym roku, z prośbą o błogosławieństwo Boże w nowym roku oraz za ++ parafian  ( dane statystyczne )

18.00 Zalesie Śląskie.  Do  Boskiej  Opatrzności, z podziękowaniem  za  otrzymane łaski w starym roku, z prośbą o błogosławieństwo Boże w nowym roku oraz za ++ parafian  ( dane statystyczne )

Wtorek  – 1 stycznia; uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki; Nowy Rok

9.00 Lichynia. Za wszystkich zmarłych, poległych i zaginionych w czasie II wojny światowej, których nazwiska znajdują się na przykościelnej tablicy

10.30 Za ++ Emilię i Franciszka Kroker, córkę Teresę, zięcia, siostrę zakonną Elifę, Jana i Wiktorię Jokiel, dwóch synów, trzy córki,  zięciów, Gizelę Przybyła, Marię Przybilla, za ++ z pokrewieństwa Kroker, Wilkowski, Jokiel  i Przybyła

15.00 Zalesie Śląskie. Za + Jana Tiszbierek, rodziców Antoniego i Klarę Tiszbierek, Jana i Franciszkę Witek, Jadwigę i Paulinę Prusko, Marię Kusiek, za ++ z rodzin Tiszbierek, Witek, Prusko i Kusiek      oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Środa – 2 stycznia; wsp. świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i  doktorów  Kościoła

7.00 Za + Rajmunda Chluba w 4 rocznicę śmierci i o błogosławieństwo Boże  w rodzinie

Czwartek – 3 stycznia; I czwartek miesiąca; wsp. Najświętszego Imienia Jezus

16.30 Zalesie Śląskie. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca

17.00 Msza św. szkolna. Za + Lucjana Madaler, Helenę i Jana Błoniarz, Marcina Fedyczkowskiego oraz za ++ z rodzin Madaler,  Grajf,  Błoniarz  i  Bubała  ( Ch. ). Po Mszy św. podsumowanie uczestnictwa w roratach; dzieci i młodzież przynoszą podpisane plansze adwentowe z obrazkami

Piątek – 4 stycznia; I piątek miesiąca

16.30 Lichynia. Spowiedź  św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych w I piątek miesiąca

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. Za żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych. Po Mszy św. podsumowanie uczestnictwa w roratach; dzieci i młodzież przynoszą podpisane plansze adwentowe z obrazkami   ( legitymacje )

18.30 Za żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych   ( legitymacje )

Sobota – 5 stycznia; I sobota miesiąca

7.00 Za + Pawła Majnusz, jego rodziców i teściów, za ++ z rodzin Majnusz, Golly i Jalowy, Bertę Paździor, Zofię Majnusz i za dusze w czyśćcu cierpiące

Zalesie Śląskie. Spotkania kandydatów do bierzmowania : o 9.00 – klasa VI podstawówki;  o 10.00 – klasa VII i VIII podstawówki; o 11.00 – klasa III gimnazjum; w małej salce.                   Obecność  obowiązkowa!

Niedziela – 6 stycznia; uroczystość Objawienia Pańskiego

7.00 Za ++ rodziców Marię i Antoniego Majnusz, ich rodziców, Jakuba i Józefa Matuszek, Pawła Majnusz, za wszystkich ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Msza  św. kolędowa.  Do  Boskiej  Opatrzności, z  podziękowaniem za otrzymane łaski,  z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie dla mieszkańców Lichyni

10.30 Msza  św. kolędowa.  Do  Boskiej  Opatrzności,  z  podziękowaniem za otrzymane łaski,  z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie dla mieszkańców Popic oraz Zalesia Śląskiego z ulic : Leśnickiej, Dworcowej, Św. Jadwigi, Kościelnej i Kościuszki

15.00 Zalesie Śląskie. Przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci naszej parafii. Gorąco zapraszamy!


  1. We wtorek – w Nowy Rok  –  przypada  33  Światowy  Dzień  Modlitw  o  Pokój
  2. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trzech Króli. Po Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo kadzidła, kredy  i  wody
  3. Ofiary kolędowe przeznaczone będą na ubezpieczenie i podatki naszej parafii
  4. Można jeszcze zamawiać Msze św. na nowy rok – w kancelarii parafialnej
  5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z  ul. XV – lecia, nry 7, 9 i 11;     z  Lichyni – ul. Lompy, nry 4 i 6 oraz ul. Ogrodowa nr 12   *