Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 31 maja – 6 czerwca 2021 r.

Poniedziałek – 31 maja; święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

16.00 Zalesie Śląskie. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + męża Józefa Poloczek, syna Jana, rodziców Jadwigę i Antoniego Wawro, Agnieszkę i Konstantego Poloczek, ++ braci oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Poloczek, Wawro i Sitko

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ Marię i Alfonsa Tiszbierek, syna Krystiana, ich ++ rodziców i rodzeństwo, za ++ Franciszka i Joachima Kiehl, Zygfryda Podolski, za wszystkich ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu  cierpiące

Wtorek – 1 czerwca; wsp. św. Justyna, męczennika; Dzień Dziecka

6.45 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Małgorzaty Frejno oraz za ++ z rodzin Frejno, Matonia, Smolka, Motyczka i Przybyła

16.30 Lichynia. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca

17.00 Lichynia. Za + męża Jerzego Kroker, jego rodziców Helenę i Karola, za ++ Zofię i Jana Sidor oraz  za  ++  z rodzin  Kroker,  Sidor,  Sieradzki  i  Malik

Środa – 2 czerwca

6.45 Za + Wilhelma Latiszew, jego + żonę Gabrielę, Piotra Duk, jego rodziców, Marię, Urszulę i Norberta Duk, Elżbietę, Antoniego i Franciszka Mróz oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

7.15 Za + Elżbietę Jałowy w miesiąc po śmierci

Czwartek – 3 czerwca; uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

7.30 Lichynia. Za + Marię Goły – od siostry Michaliny z rodziną z Katowic

9.00 Zalesie Śląskie. Za żyjących i zmarłych parafian.  Po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy

11.00 Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MBNP, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i dary Ducha św. dla Szymona z okazji 18 – tej rocznicy urodzin

Piątek – 4 czerwca; I piątek miesiąca

9.00 Odwiedziny chorych parafii

17.00 Lichynia. Za żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych.   Procesja eucharystyczna

18.30 Za żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych.    Procesja eucharystyczna

Sobota – 5 czerwca; I sobota miesiąca; wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika

7.00 Za + Gertrudę Frychel, jej siostrę Annę, + ojca Georga Piechota, ich ++ rodziców, za ++ z rodzin Piechota, Pawliczek, Frychel, Krupa i Grewe oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

7.30 Do Bożej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże,  dary Ducha świętego, opiekę Matki Najświętszej, wstawiennictwo św. Anny i zdrowie dla rodziny Figurski. Procesja  eucharystyczna

Niedziela – 6 czerwca; X Niedziela Zwykła

7.00 Za + męża Joachima Guttmann, jego rodziców i rodzeństwo, za ++ rodziców Elżbietę, Marię i Franciszka Kaleta, ich rodziców i rodzeństwo, Hildegardę i Alfreda Gaczyński, + Andreasa Starkula i jego rodziców, Rosę i Filipa Kierstein,  za ++ z pokrewieństwa Kaleta, Starkulla, Guttmann i Dworaczek oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Za + matkę Elżbietę Rudner w 1 rocznicę śmierci.  Procesja eucharystyczna

10.30 Za + Alfreda Leszczyna, jego rodziców i rodzeństwo, Agnieszkę i Tomasza Mróz, zięcia Norberta, jego rodziców, za ++ z pokrewieństwa Leszczyna, Mróz, Majnusz i Kołodziej oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.  Procesja  eucharystyczna

15.00 Zalesie Śląskie. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa   ( II )

  1. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie tradycyjnych – czterech ołtarzy, chodników, przystrojenie domów i zagród, szczególnie na trasie procesji. Rolników, strażaków, górników i myśliwych prosimy z pocztami sztandarowymi, panów do baldachimu, panie w strojach ludowych, dzieci w strojach komunijnych i sypiące kwiatki oraz orkiestrę. O wykonanie chodnika przed kościołem prosimy mieszkańców Bloków. Lichyński ołtarz  budują w  tym  roku  mieszkańcy  ulic : Daszyńskiego i Słonecznej. Wszystkich prosimy o zaangażowanie, pomoc i współpracę w przygotowaniach uroczystości. Nie obowiązują limity uczestników procesji; w czasie procesji zaleca się użycie maseczek i zachowanie 1,5 m. dystansu
  2. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć : Nikola Tiszbierek i Rafał Swaczyna z Zalesia Śląskiego; Anita Fedyczkowski z Zalesia Śląskiego i Artur Suchy z Krobusza; Patryk Bryłka z Popic i Karolina Leicht z Baligrodu – zapowiedź III
  3. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny –  z ul. Kościuszki, nry 81, 83a i 4 ;  z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 53, 53a i 55