Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 31 października – 6 listopada 2016 r.

Poniedziałek – 31 października

15.00 Zalesie Śląskie. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca

16.30 Lichynia. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za + Waltra Goły w miesiąc po śmierci

18.30 Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Marię i Teodora Pawliczek, synów Gerarda, Wilhelma i Alfreda, synową Różę, Martę i Konrada Walden, synów Maksymiliana, Franciszka, Ryszarda i Konrada oraz za ++ z pokrewieństwa Pawliczek, Walden, Vogel i Klama

Wtorek – 1 listopada; uroczystość Wszystkich Świętych

7.00 Za + męża Georga Falkowskiego, jego rodziców Elżbietę i Paula Vogel, brata Rudolfa oraz za wszystkich ++ z rodziny

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Józefa i Marię Cedzich, Franciszka i Marię Jońca, Marię i Ernesta Kowalski oraz za ++ z pokrewieństwa

10.30 Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MBNP i Wszystkich Świętych, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji Ludwika z okazji 80 – tej rocznicy urodzin

14.00 Zalesie Śląskie. Nieszpory za zmarłych, procesja na cmentarz i nabożeństwo przy pięciu stacjach (II)

Środa – 2 listopada; wsp. wszystkich Wiernych Zmarłych ( Dzień Zaduszny )

7.00 Msza św. Według intencji Ojca Świętego

17.00 Lichynia. Różaniec za zmarłych i Msza św. Za wszystkich zmarłych zalecanych

18.30 Różaniec za zmarłych i Msza św. Za wszystkich zmarłych zalecanych

Czwartek – 3 listopada; I czwartek miesiąca

17.00 Różaniec za zmarłych zalecanych i Msza św. Za + matkę Elżbietę Smiatek w 11 rocznicę śmierci

Piątek – 4 listopada; I piątek miesiąca; wsp. św. Karola Boromeusza, biskupa

9.00 Odwiedziny chorych parafii

17.00 Lichynia. Różaniec za zmarłych zalecanych i Msza św. Za żyjących i ++ członków Róż Różańcowych

18.30 Różaniec za zmarłych zalecanych i Msza św. Za żyjących i ++ członków Róż Różańcowych (legitymacje)

Sobota – 5 listopada; I sobota miesiąca

7.00 Za + Rosę Syrek, zaginionego ojca Emila Syrek, ++ rodziców Wiktora i Marię Roter, brata Wilhelma, bratową Marię, za wszystkich ++ z rodzin Syrek, Roter, Jarosz, Olek, Bryłka i Sklorz, za ++ Stefanię Dziuba i Andreasa Jarosz, za ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące

7.30 Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MBNP, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji Elżbiety z okazji 80 – tej rocznicy urodzin

Zalesie Śląskie. Spotkania kandydatów do bierzmowania; o godzinie 9.00 – z I klasą gimnazjum; o 10.00 – z II klasą gimnazjum i o 11.00 – z III klasą gimnazjum – w małej salce. Obecność obowiązkowa!

Niedziela – 6 listopada; XXXII Niedziela Zwykła

7.00 Za + Gerharda Kulpok, syna Joachima, rodziców, brata Helmuta, teściów, szwagra Alfonsa oraz za wszystkich ++ z rodzin Kulpok, Warzecha, Jochem i Pelc

9.00 Lichynia. Za + Marię Strzelczyk w 1 rocznicę śmierci

10.30 Do Boskiej Opatrzności i Anioła Stróża, z podzięk. za odebrane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla rocznego dziecka Brayana Jochem oraz jego rodziców, chrzestnych i dziadków

15.00 Lichynia. Różaniec za zmarłych zalecanych


1. Serdeczne Bóg zapłać naszym mariankom za pobożne przewodniczenie w nabożeństwach różańcowych i wszystkim w nich uczestniczącym; dziękujemy także za ofiary składane na potrzeby naszej parafii ( … )

2. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Proszę o uporządkowanie grobów na naszym cmentarzu, także tych zapomnianych i zaniedbanych. Wszystkie odpady składamy na właściwe, znane nam miejsca. Nie zapominajmy również o naszych śp. Proboszczach pochowanych przy kościele parafialnym

3. Gorąco zachęcam do składania zalecek za naszych zmarłych, w intencji których będziemy odprawiać nabożeństwa różańcowe połączone z odpustem zupełnym. Również wierni, którzy nawiedzą cmentarz w dniach od 1 – 8 listopada mogą uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami : modlitwa Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego, modlitwa w intencjach Ojca św., przystąpienie do sakramentu pokuty i przyjęcie Komunii św. Odpust zupełny można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia; korzystajmy z tej okazji

4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby seminarium i innych instytucji diecezji

5. W zakrystii można zamawiać Msze św. na nowy rok kalendarzowy

6. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Strzelecka, blok D, m. 4, 5, 6 i 7 ; z Lichyni – ul. Ogrodowa, nry 1 i 3 oraz blok D, m. 1