Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 31 sierpnia – 6 września 2020 r.

Poniedziałek – 31 sierpnia

7.00 Za + męża i ojca Huberta Adamik, jego rodziców i teściów, za + Wolfganga Mazura, za ++ z rodzin Adamik, Lesikiewicz, Mazura, Rochnia, Hein, Trenczek i Gosch oraz za ++ kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu  cierpiące

16.00 Zalesie Śląskie. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca  

Wtorek – 1 września; wsp. bł. Bronisławy, dziewicy, patronki diecezji opolskiej

7.00 Za + w Niemczech Ernę Jungnitsch

8.00 Zalesie Śląskie. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci, młodzieży, rodziców i wychowawców.   Po Mszy św. błogosławieństwo przyborów szkolnych

16.30 Lichynia. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca  

17.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodziny Nowak oraz za + ojca  Helmuta  Duda

Środa – 2 września

6.45 Za ++ rodziców Rozalię i Władysława Knet, Franciszkę Gabor oraz za ++ z rodzin Knet i Gabor

Czwartek – 3 września; I czwartek miesiąca; wsp. św. Grzegorza Wlk., papieża i doktora Kościoła

6.45 Za ++ Piotra i Genowefę Paździor, siostrę Jadwigę, Józefa i Annę Tiszbierek, siostrę i braci, za  ++  z pokrewieństwa  Paździor,  Tiszbierek  i  Gołąbek  oraz  za  dusze  opuszczone  

Piątek – 4 września; I piątek miesiąca

9.00 Odwiedziny chorych parafii  

17.00 Lichynia. Za żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych

18.30 Za żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych   ( legitymacje )

Sobota – 5 września; I sobota miesiąca

7.00 Za + męża Oswalda Szefer, jego rodziców Maksymiliana i Marię Szefer, synów Ericha, Henryka i Józefa, córkę Martę, za ++ Alojzego i Wiktorię Rochnia, córkę Różę, męża Franciszka, syna Andrzeja, zięcia Zygmunta, Norberta i Joachima Duda, rodzeństwo z obu stron, za ++ z pokrewieństwa Szefer, Rochnia, Szopa i Wilkowski oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

7.30 Za + Emanuela Madaler, jego ++ rodziców, siostrę, braci i teściów, za ++ z rodzin Madaler i  Majnusz  oraz  za  ++  kapłanów,  siostry  zakonne  i  dusze  opuszczone

Zalesie Śląskie. Spotkania kandydatów do bierzmowania : o 9.00 – klasa VI podstawówki; o 10.00 – klasa VII podstawówki i o 11.00 – klasa VIII podstawówki; w sali konferencyjnej

12.00 Pogrzeb śp. Alfreda Leszczyna z ul. Leśnickiej  ( l. 86 )

Niedziela – 6 września; XXIII Niedziela Zwykła; dożynki w Lichyni

7.00 Za ++ Marię i Georga Dembończyk, ich rodziców, za ++ z pokrewieństwa z obu stron oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Do Bożej Opatrzności, z podziękowaniem za tegoroczne plony, z prośbą o dalsze błogosławieństwo  Boże  w  pracy  na  roli  dla  mieszkańców  Lichyni  oraz  za  ++  rolników  

10.30 Do Opatrzności Bożej i Anioła Stróża,  z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie dla rocznego dziecka Bruno Kandziora, jego rodziców, chrzestnych, siostry Milenki  i  dziadków                                   

15.00 Lichynia. Nieszpory dożynkowe


  1. Zalesie Śląskie. Gorące Bóg zapłać za uświetnienie uroczystości dożynkowych oraz za dary i ofiary dożynkowe na rzecz sióstr zakonnych i ich podopiecznych. Dary zostaną zabrane dzisiaj po nieszporach, około godz. 16.00
  2. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Leśnickiej, nry  8a, 9 i 10;     z  Lichyni – ul. Ogrodowa, nry  2, 3, 4 i 9a

* Lichynia. Zbiórka darów dożynkowych odbędzie się w sobotę w godzinach 9.00 – 12.00. W godzinach 12.00 – 14.00 prosimy o wykonanie ołtarzy żniwnych oraz sprzątanie kościoła i obejścia. O pomoc w wykonaniu ołtarzy prosimy  rodziny : Kozioł, Kłaka, Bomba Żaneta, Wypich. Koteluk, Makosz Arnold, Dada, Kolonko, Wyschka, Dragon, Kocur i Bugiel