Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 4 – 10 czerwca 2018 r.

Poniedziałek – 4 czerwca

17.00 Za + Ericha Niemietz, Łucję i Wilhelma Niemietz, Albinę i Stanisława Langer, ich ++ dzieci, za ++ z pokrewieństwa Langer i Niemietz, za ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.  Po Mszy św. procesja eucharystyczna

Wtorek – 5 czerwca; wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Władysława i Marię Jędrzejko, ++ dziadków Józefa i Marię Jędrzejko, Marcelego i Teklę Tymrakewicz, za ++ z pokrewieństwa z obu stron, za ++ Sibillę Tarkowską i Ryszarda Michta oraz za dusze w czyśćcu cierpiące i opuszczone.  Po Mszy św. procesja eucharystyczna

18.30 Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i św. o. Pio,  z podziękowaniem   za odebrane łaski,  z prośbą o zdrowie, dary Ducha św. i błogosławieństwo Boże w dalszym życiu  dla rodziny Figurski.  Po Mszy św. procesja eucharystyczna

Środa – 6 czerwca

6.45 Za + Małgorzatę Przybyła w miesiąc po śmierci  

9.30 Pogrzeb śp. Joachima Guttmann z ul. XV – lecia  ( l. 62 )

17.00 Za + Bernarda Matuszek, jego ojca Pawła, szwagrów Jana i Andrzeja, za ++ rodziców Karola i Elżbietę Komander, ich rodziców i rodzeństwo, za ++ z pokrewieństwa Matuszek, Komander, Gamon i Mynarek oraz za dusze w czyśćcu  cierpiące.   Po Mszy św. procesja eucharystyczna

Czwartek – 7 czerwca

17.00 Na „górach”. Msza św. szkolna. Za ++ Elfrydę i Jana Majnusz, Reginę i Józefa Proksza, ich rodziców i rodzeństwo, za ++ z rodzin Majnusz, Przybyła i Wilkowski oraz za dusze w czyśćcu  cierpiące.  Po Mszy św. błogosławieństwo wianków i ziół      ( Dz. ) 

Piątek – 8 czerwca; uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

10.00 Pogrzeb śp. Jerzego Kroker z Lichyni  ( l. 78 )

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Adelajdę i Ericha Moszko, ojca Wilhelma Kolonko,  za ++ z pokrewieństwa oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

18.30 Za + męża Jana Grabińskiego, rodziców z obu stron, siostrę Krystynę i trzech szwagrów Tadeusza, Henryka i Czesława oraz za ++ z rodzin Grabiński i Dolińczyk

Sobota – 9 czerwca; wsp. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

7.00 Za ++ Józefa i Joannę Kołodziej, dwóch synów Józefa i Franciszka, zięcia Alberta, rodziców z obu stron, rodzeństwo, za ++ Jana i Marię Bochynek, ich rodziców i rodzeństwo oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Kołodziej, Cedzich i Bochynek

7.30 Do Boskiej Opatrzności,  z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie dla Krzysztofa z okazji 40 – tej rocznicy urodzin

Zalesie Śląskie. Spotkania kandydatów do bierzmowania : o godz. 9.00 – klasa V podstawówki; o godz. 10.00 klasa VI i VII i o godz. 11.00 klasa II gimnazjum – w małej salce. Obecność obowiązkowa!

Niedziela – 10 czerwca; X Niedziela Zwykła

7.00 Za + mamę i babcię Annę Kaufman w 8 rocznicę śmierci oraz za wszystkich ++ z rodzin Kaufman, Goldberg i Skrobek

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Waleskę i Franciszka Paterok, Martę i Augusta Makosz oraz za ++ z pokrewieństwa Paterok  i Makosz

10.30 Za + Ernesta Panek, rodziców Mariana i Annę Panek, Józefa i Marię Cedzich, Annę i Waltra Jarosz, Adelajdę i Teodora Prusko oraz za ++ z pokrewieństwa Panek, Cedzich, Rudzki i Dzozga

15.00 Lichynia. Nieszpory niedzielne


  1. Gorące Bóg zapłać naszym mariankom za prowadzenie rozważań majowych i służbę przy sztandarze; wszystkim parafianom za wszelkie wysiłki związane z uświetnieniem uroczystości Bożego Ciała; także za ofiary składane dzisiaj – na potrzeby świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie
  2. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć : Marzena Modrzejewska z Zalesia Śląskiego i Mateusz Klimas z Starego Ujazdu – zapowiedź III oraz Wioletta Koszucka z Zalesia Śląskiego i Rafał Kabelis – Szostakowski z Strzelec Opolskich – zapowiedź I
  3. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Strzeleckiej, blok A, m. 8, 10 i 12; z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 8, 12 i 16