Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 5 – 11 czerwca 2017 r.

Poniedziałek – 5 czerwca; święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

6.45 Za + męża Gintra Cholewa, jego rodziców Jana i Paulinę, jego siostrę Elżbietę z mężem Grzegorzem, jego braci Hainricha, Wilibalda i Rudolfa, za ++ rodziców Matyldę i Józefa Skóra, siostrę Różę, Franciszka, Wiktorię, Zofię, Tomasza i Annę Marek, Brygidę i Pawła Kulpok, Stefanię Dziuba, Rudolfa Kaszta, Wilibalda Benedikt i za wszystkich ++ z tych pokrewieństw

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Kazimierza i Teresę Liptak oraz za ++ Jana i Teresę Kędzior

18.30 Do Boskiej Opatrzności w intencji Henryka z okazji 50 – tych urodzin o potrzebne łaski

Wtorek – 6 czerwca

6.45 Do Boskiej Opatrzności, za wstawiennictwem Matki Najświętszej i św. o. Pio, o zdrowie, dary Ducha Świętego i błogosławieństwo Boże w dalszym życiu dla rodziny Figurski

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Józefa i Mathildę Drońka, brata Jakuba, Franciszka Prusko, Marię i Agnieszkę oraz za ++ z rodziny Drońka

Środa – 7 czerwca

6.45 Za ++ rodziców Gerarda i Annę Burda, ich rodziców Maksymiliana i Emilię Burda, Eryka i Marię Rudzki, Antoniego i Łucję Kobza, Antoninę Kowolik, Marię Sołtysik oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa

11.00 Ślub konkordatowy Moniki Ciupka i Romana Sosada

Czwartek – 8 czerwca; święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

6.45 Za + Józefa Bomba w miesiąc po śmierci

17.00 Msza św. szkolna. Za + Ericha Niemietz, jego rodziców Łucję i Wilhelma Niemietz, Albinę i Stanisława Langer, ich ++ dzieci, za ++ z pokrewieństwa Niemietz i Langer, za ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące ( Ch. ). Po Mszy św. podsumowanie uczestnictwa w nabożeństwach majowych dla dzieci i młodzieży ( … )

Piątek – 9 czerwca

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. Za + męża Edwarda Kaliciak, jego rodziców Emilię i Jana Augustyn, brata Jerzego, Renatę i Ernesta Tiszbierek, Adolfa Auer oraz o zdrowie i błogosławieństwo w rodzinie. Po Mszy św. podsumowanie uczestnictwa w nabożeństwach majowych dla dzieci i młodzieży ( … )

18.30 Za ++ Helenę i Józefa Strużyna, Rudolfa Glomb, rodziców i rodzeństwo, za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota – 10 czerwca; wsp. bł. Bogumiła, biskupa

7.00 Za + Piotra Kiedos, ++ rodziców, brata i zięcia oraz za ++ z rodzin Kiedos, Grzywocz i Pogoda

12.30 Do Miłosierdzia Bożego, z podziękowaniem za otrzymane łaski dla Elżbiety i Ernesta, za 50 – lecie pożycia małżeńskiego oraz dla Sonii i Stefana za 25 – lecie, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę MBNP na dalsze wspólne lata

Niedziela – 11 czerwca; uroczystość Najświętszej Trójcy

7.00 Za ++ rodziców Elżbietę, Marię i Franciszka Kaleta, Rosę i Wilhelma Guttmann, ich rodziców i rodzeństwo, brata Pawła, Hildegardę i Alfreda Gaczyński, Rosę i Filipa Kierstein, Marię Neubert, jej wnuczkę Kerstin oraz za ++ z pokrewieństwa Kaleta, Starkula, Guttmann i Dworaczek

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Waleskę i Franciszka Paterok, Martę i Augusta Makosz oraz za ++ z pokrewieństwa Paterok i Makosz

10.30 O nawrócenie grzeszników i pokutę na świecie

15.00 Lichynia. Nieszpory niedzielne


1. Bóg zapłać naszym mariankom za prowadzenie rozważań majowych i służbę przy maryjnym sztandarze; także za ofiary składane na budowę świątyni Opatrzności Bożej i potrzeby naszej diecezji

2. Od jutra rozpoczyna się Okres Zwykły Roku Liturgicznego

3. Jutro w rejonach naszej diecezji Dzień Modlitw Rolników : Kamień Śląski ( kościół św. Jacka ) – godz. 10.00; Gościęcin ( kościół św. Brykcjusza ) – godz. 10.00; Olesno ( kościół św. Anny ) – godz. 10.00; Szwecka Górka – godz. 11.00 i Pietrowice Wielkie ( kościół Krzyża Świętego ) – godz. 15.00

4. W czwartek patronalny dzień Diecezjalnego Dzieła Modlitwy w Intencji Kapłanów „ OREMUS”

5. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć : Kamil Bernacki z Zalesia Śląskiego i Miriam Kluger z KK Cisowej – zapowiedź II oraz Rafał Wypich z Lichyni i Angelika Piechaczek z Ligoty Prószkowskiej – zapowiedź I

6. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. XV – lecia, nry 35, 37 i 41; z Lichyni – ul. Ogrodowa blok C, m. 4 oraz blok B m. 1 i 2   *