Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 5 – 11 czerwca 2023 r.

Poniedziałek – 5 czerwca; wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika

6.45 Za + Ericha Niemietz, Łucję i Wilhelma Niemietz, Albinę i Stanisława Langer, za wszystkich ++ z rodzin Niemietz i Langer oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

17.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej, dary Ducha świętego, zdrowie oraz o dobry wybór drogi życiowej dla Zuzanny z okazji 18 – tych urodzin

Wtorek – 6 czerwca

6.45 Do Bożej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie, opiekę Matki Najświętszej i wstawiennictwo św. o. Pio dla rodziny Figurski

17.00 Lichynia. Za ++ Hildegardę i Pawła Szeja, ++ z rodzin Pytel, Larisz, Knop, Cyron i Elis, + siostrę Edytę, za ++ z pokrewieństwa oraz dusze w czyśćcu cierpiące

Środa – 7 czerwca

6.45 Za + Amalię Jałowy, jej rodziców Juliannę i Romana Jochem, Łucję i Nikodema Jałowy, Józefa Misz oraz za ++ z pokrewieństwa

Czwartek – 8 czerwca; uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

7.30 Lichynia. Za ++ rodziców Gertrudy i Wiktora Kopyra, siostrę, trzech braci, rodziców Alfonsa i Martę Buchta, Annę Debernitz oraz za ++ z rodzin Kopyra, Buchta i Kalutza

9.00 Zalesie Śląskie. Za żyjących i zmarłych parafian; procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy

11.00 Za + męża Wernera Pawliczek, wnuka Patryka Hennek, rodziców Anielę i Pawła Wycisło, brata Erwina Wycisło, Andrzeja i Franciszkę Pawliczek, ich dzieci, synową, zięciów i wnuków oraz za ++ z rodzin Pawliczek i Wycisło

Piątek – 9 czerwca

17.00 Zalesie Śląskie. Za + Konrada Majnusz, syna Benedykta, zięcia Bernarda oraz za ++ z pokrewieństwa Jałowy  i Majnusz.  Procesja eucharystyczna

18.30 Lichynia. Msza św. Szkolna. Za ++ rodziców Adelajdę i Ericha Moszko, męża Joachima Kolonko oraz za ++ z rodzin Moszko i Kolonko.  Procesja eucharystyczna

Sobota – 10 czerwca

11.00 Ślub konkordatowy Angeliki Kroker i Mateusza Gawlik

12.30 Zalesie Śląskie. Msza św. jubileuszowa. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie dla wszystkich parafian, z okazji jubileuszu 800 – lecia Zalesia Śląskiego i parafii oraz o radość życia wiecznego dla ++ parafian  ( Ksiądz Biskup Paweł Stobrawa )

Niedziela – 11 czerwca; X Niedziela Zwykła

7.00 Za ++ Georga i Marię Dembończyk, ich rodziców, za ++ z pokrewieństwa z obu stron oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Waleskę i Franciszka Paterok, Augusta i Martę Makosz, za ++ z pokrewieństwa Makosz i Paterok, za + Annę Ciupka oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie   w rodzinie.  Procesja eucharystyczna

10.30 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie dla rodzin Kroker i Gawlik. Procesja eucharystyczna         

15.00 Lichynia. Nieszpory niedzielne


  1. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie tradycyjnych – czterech ołtarzy, chodników, przystrojenie domów i zagród, szczególnie na trasie procesji. Rolników, strażaków, górników i myśliwych prosimy z pocztami sztandarowymi, panów do baldachimu, panie w strojach ludowych, dzieci w strojach komunijnych i sypiące kwiatki oraz orkiestrę. O wykonanie chodnika przed kościołem prosimy mieszkańców Popic. Lichyński ołtarz budują w tym roku mieszkańcy ulic : Daszyńskiego i Słonecznej
  2. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej diecezji; przed Mszami św. zbiórka do puszek na potrzeby Wydziału Teologicznego w Opolu
  3. Sakramentalny zawiązek małżeński pragną zawrzeć Patryk Płachetka z Zalesia Śląskiego i Justyna Suchan ze Suchej – zapowiedź II
  4. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny –  z ul. Strzeleckiej, nry 1, 2 i 3 oraz blok A, m. 1 i 2 ;   z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 31, 37 i 41