Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 6 – 12 lutego 2023 r.

Poniedziałek – 6 lutego; wsp. świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

6.45 Za + Gerarda Sojka w miesiąc po śmierci

Wtorek – 7 lutego

6.45 Za + ks. Czesława Gaca w 2 rocznicę śmierci

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Józefa i Adelheid Paterok, ojca Ernesta Mojza, dziadków Mojza, Paterok i Zug oraz za + Annę Ciupka

Środa – 8 lutego

6.45 Za żyjących i zmarłych ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii

Czwartek – 9 lutego

17.00 Msza św. szkolna. Za ++ Marię i Józefa Gazda, Helenę i Jana Gołasz, braci Tadeusza i Jana oraz za ++ z pokrewieństwa Gazda i Gołasz   ( Ch. )

Piątek – 10 lutego; wsp. św. Scholastyki, dziewicy

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodzin Tiszbierek i Kurzela oraz za ++ z tych rodzin

18.30 Za + Jana Strokosz, dziadków Marię i Józefa, ich synów i synową, Julię, Albertynę i Marcelego Fleischer, dwie córki, dwóch synów, synowe, zięciów, wnuka Ryszarda, Józefa Langer, za ++ z pokrewieństwa Strokosz, Fleischer, Marek i Stypa oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota – 11 lutego; wsp. Najświętszej Maryi Panny z Lourdes; Światowy Dzień Chorego

7.00 Za ++ Teresę i Franciszka Majnusz, Rozalię i Konrad Mnich, ich rodziców, Elżbietę, Władysława i Jana Wilkowski, Barbarę Biskup, Elfrydę i Jana Majnusz, Rufina Proksza, Małgorzatę i Ryszarda Przybyła oraz za ++ z pokrewieństwa Majnusz, Mnich i Kroker

10.00 Zalesie Śląskie. Msza św. w intencji chorych i seniorów naszej parafii; połączona z udzieleniem sakramentu chorych i błogosławieństwem lurdzkim

Niedziela – 12 lutego; VI Niedziela Zwykła

7.00 Za + brata Alfonsa Warzecha, jego rodziców, szwagra Gerharda, siostrzeńca Joachima oraz za ++ z pokrewieństwa Kulpok, Warzecha i Jochem

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, za pośrednictwem Matki Bożej, jako podziękowanie i z prośbą o dalszą pomoc, zdrowie i opiekę Bożą w rodzinie Paczuła oraz za ++ rodziców Marię i Jana Paczuła,  brata Jerzego, rodziców Marię i Stefana Jaskóła

10.30 Za ++ rodziców Magdalenę i Wilibalda Tiszbierek, Ludwika Waloszek oraz za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące


  1. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii; na potrzeby zakonów klauzurowych, także różom różańcowym za ofiary na potrzeby misji świętych i parafii oraz spółce „Roldam” za czynsz z dzierżawionych gruntów naszej parafii  
  2. W sobotę obchodzimy w naszej parafii Dzień Chorego. Zachęcam do udziału we Mszy świętej o godz. 10.00 w kościele parafialnym. Rodziny lub sąsiadów naszych chorych i seniorów prosimy o  podwiezienie  do  kościoła
  3. Środa Popielcowa w tym roku przypada na 22 lutego; rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 26 – 29 marca; Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 9 kwietnia; bierzmowanie – „14” kwietnia; uroczystość I Komunii świętej – 7 maja; rocznica I Komunii świętej – 14 maja; Boże Ciało – 8 czerwca
  4. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Andrzej Duda z Zalesia Śląskiego i Maria Kozubek z Miejsca Kłodnickiego – zapowiedź I
  5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Kościuszki, nry 34, 36 i 38 ;   z Lichyni – z ul. Wolności nr 27 oraz z ul. Wiejskiej nry 1 i 2