Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 6 – 12 stycznia 2014 r.

Poniedziałek – 6 stycznia; uroczystość Objawienia Pańskiego

7.00 Za + męża i ojca Rudolfa Kral, jego rodziców, Piotra i Jadwigę Skoluda, ich ++ dzieci  i pokrewieństwo Kral, Skoluda i Strużyna oraz za dusze  w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Za + Teresę Kałuża w 1 rocznicę śmierci

10.30 Za ++ Emilię i Franciszka Kroker, córkę, zięcia, siostrę zakonną Elifę, Jana i Wiktorię Jokiel,     trzy córki, zięciów, Gizelę Przybyła, za ++ z pokrewieństwa Kroker, Wilkowski, Jokiel i Przybyła

Wtorek – 7 stycznia

6.45 Za żyjących i zmarłych dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii

Środa – 8 stycznia

6.45 Za żyjących i zmarłych parafian

Czwartek – 9 stycznia

6.45 Za + Anielę Cedzich, jej ++ rodziców i rodzeństwo, wnuczkę Karinę, za ++ Jana i Jadwigę Cedzich, ich wnuczkę Reginę oraz za wszystkich ++ z rodzin Czaja, Niemiec i Kałuża

Piątek – 10 stycznia

6.45 Za + ojca Ericha Szefer, jego braci Henryka i Oswalda, siostrę Martę, ich rodziców Maksymiliana      i Marię, za ++ Emanuela i Józefę Socha, ich dzieci Gertrudę, Teresę, Józefa i Alojzego, za ++ z pokrewieństwa Mateja i Wieczorek oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota – 11 stycznia

7.00 Za ++ Marię i Alfonsa Tiszbierek, ich rodziców i rodzeństwo, za ++ Franciszka i Joachima Kiehl,   za wszystkich ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące

10.00 Zalesie Śląskie. Spotkanie pokolędowe dla całej służby liturgicznej naszej parafii  –  w sali konferencyjnej. Wszystkich zapraszam!

Niedziela – 12 stycznia; niedziela Chrztu Pańskiego

7.00 Za + Paulinę Smykała w miesiąc po śmierci

9.00 Lichynia. Za + Agnieszkę Świtula, jej ++ rodziców i rodzeństwo, za + ojca Alfreda Mazurek  i brata Gerarda

10.30 Msza św. pokolędowa. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą    o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji mieszkańców Zalesia Śląskiego z ulic :    XV – lecia, Strzeleckiej, Powstańców Śląskich, Strażackiej i Ujazdowskiej

15.00 Zalesie Śląskie. Przedstawienie jasełkowe w wykonaniu naszych dzieci szkolnych  i przedszkolnych. Gorąco zapraszamy!


1. Serdeczne  Bóg zapłać za życzliwe przyjmowanie odwiedzin kolędowych i za składane ofiary

2. Jutro obchodzimy uroczystość Trzech Króli. Udział we Mszy św. obowiązkowy jak w niedziele.  Po Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody. Kolekta z tego dnia przeznaczona będzie na misje święte

3. W sobotę o godz. 10.00, w kościele seminaryjno – akademickim pw. św. Jadwigi Śląskiej  przy ul. Drzymały w Opolu, odbędzie się uroczystość święceń biskupich ks. Rudolfa Pierskały  – na  biskupa  pomocniczego  Diecezji  Opolskiej

4. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy  o  to  rodziny  –  z  ul. XV – lecia, nry 45, 47 i 49;        z  Lichyni – Daszyńskiego, nry 53, 53a i 55

Statystyka z życia naszej parafii – za 2013 r. : chrztów – 14;  I Komunii św. – 13; bierzmowanych         – 12;  ślubów – 5;  rozdanych Komunii św. – ok. 50.000;  odwiedzin chorych – 180;  pogrzebów – 24