Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 6 – 12 września 2021 r.

Poniedziałek – 6 września

6.45 Za + Emila Bylinowskiego, jego rodziców Jana i Juliannę, brata Mariana, Łucję Pinkawa, zaginionego ojca Brunona, ich synów Adolfa i Pawła, synowe Annę i Halinę, za ++ dziadków Emanuela i Agnieszkę Świerczek, Michała i Marię Pinkawa, za + matkę chrzestną Helenę, jej syna Horsta, za ++ z pokrewieństwa Bylinowski, Pinkawa, Świerczek, Kalla, Kopietz, Kernbach i Durnaś  oraz za ++ kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące

17.00 Lichynia. Za + Marię Sieradzką i jej + męża Henryka

Wtorek – 7 września

6.45 Za + męża Oswalda Szefer, jego rodziców Maksymiliana i Marię Szefer, synów Ericha, Henryka i Józefa, córkę Martę, za ++ Alojzego i Wiktorię Rochnia, córkę Różę, jej męża Franciszka i syna Andrzeja, za ++ Angelę, Norberta i Joachima Duda, rodzeństwo z obu stron, za ++ z pokrewieństwa Szefer, Rochnia, Szopa i Wilkowski oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

17.00 Lichynia. Za ++ Marię i Emila Barcz oraz za ++ z rodzin Drońka i Ogaza

Środa – 8 września; święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

6.45 Za ++ rodziców Klarę i Konstantego Wożnica, ich syna Huberta, córkę Krystynę, za ++ z rodziny Wożnica, ++ Konstantynę i Antoniego Niemiec oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek – 9 września

17.00 Msza św. szkolna. Za + Emanuela Madaler, jego ++ rodziców, rodzeństwo, szwagrów, bratową i teściów, za ++ kapłanów oraz za ++ z rodzin Madaler, Blaut i Majnusz  ( Ch. )

Piątek – 10 września

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Piotra i Józefa Koteluk, Pawła Szablicki oraz za ++ z rodzin Koteluk, Domerecki, Szablicki i Nalepa

18.30 Za ++ Piotra i Genowefę Paździor, ++ z rodziny Termin, Józefa i Annę Tiszbierek, rodzeństwo  oraz za ++ z rodzin Paździor, Nowak, Tiszbierek i Gołąbek

Sobota – 11 września

7.00 Za + męża i ojca Joachima Piechaczek, jego brata Huberta, rodziców Gertrudę i Stefana Piechaczek, Marię i Henryka Jochem, ich syna Bernarda, dziadków z obu stron, ich dzieci, szwagierkę Mariannę, szwagra Edwarda, jej syna Krystiana, za ++ z rodzin Piechaczek i Jochem oraz za dusze opuszczone i w czyśćcu cierpiące

7.30 Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MBNP, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji rodziny Bernacki

Zalesie Śląskie. O godz. 9.00 spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi – w małej salce; o godz. 10.00 spotkanie wszystkich marianek naszej parafii (m. in. konferencja i zmiana medalików). Gorąco zapraszam!

Niedziela – 12 września; XXIV Niedziela Zwykła

7.00 Za ++ rodziców Marię i Franciszka Kaleta, Adelajdę i Stefana Marek, ich rodziców i rodzeństwo, braci Józefa i Huberta, szwagra Joachima Guttmann, Hildegardę i Alfreda Gaczyński oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Kaleta, Starkulla, Marek i Kwiotek

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji Józefa z okazji 80 – tych urodzin

10.30 Za + męża Joachima Paterok, za wszystkich ++ z rodzin Richter i Paterok oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie        

15.00 Zalesie Śląskie. Niespory niedzielne  ( I )


  1. W zakrystii można już nabywać piękne kalendarze na nowy 2022 rok, w cenie : rolnicze – po 28 zł; misyjne i dożynkowe  –  po  6  zł. 
  2. W środę po Mszy św. błogosławieństwo ziarna i nasion, ku czci Matki Bożej Siewnej; w Lichyni – we wtorek
  3. W przyszłą niedzielę przed Mszami św. zbiórka do puszek na potrzeby uchodźców z Afganistanu
  4. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Strażackiej nry 8, 10 i 11  ;     z  Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 12 i 16 oraz z ul. Lompy 6 

* Lichynia. Gorące Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do dostojnego przeżycia dzisiejszej uroczystości; także za dary i ofiary dożynkowe dla sióstr zakonnych i ich podopiecznych  ( odbiór o godz. 16.00)