Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 7 – 13 czerwca 2021 r.

Poniedziałek – 7 czerwca

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Henryka i Teresę Kałuża, za ++ z rodzin Kałuża, Malaka i Cholewa oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie.   Procesja eucharystyczna

18.30 Do Boskiej Opatrzności, w intencji rodziny Gruszka, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę dla rodzin Gruszka, Orzeł, Bula, Sklorz i Kilimnik.  Procesja eucharystyczna

Wtorek – 8 czerwca; wsp. św. Jadwigi, królowej

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Adelajdę i Ericha Moszko, męża Joachima Kolonko oraz za ++ z rodzin Moszko i Kolonko.   Procesja eucharystyczna

18.30 Za ++ Klarę i Konstantego Vogel, synów Wincentego, Karola i Jerzego, synowe Marię i Stefanię, wnuka Huberta, Gertrudę i Antoniego Nierle, Annę i Jana Miller, Jadwigę i Jana Waloszek, Marię i Józefa Nierle, Pawła Gibel, Agnieszkę Szablicki i za dusze czyśćcu cierpiące.   Procesja eucharystyczna

Środa – 9 czerwca

17.00 Za + Alojzego Ciupka, rodziców Teodora i Teresę, trzech braci, Genowefę i Gerarda Mróz, Józefa   i Paulinę Nowak, córkę Marię, Agnieszkę Nowak, ich rodziców i rodzeństwa, Stefana Chowaniec, córkę Sylwię, Marię Lucyga, Małgorzatę Glombik, za wszystkich ++ z pokrewieństwa Nowak, Ciupka, Duda i Mróz oraz za ++ kapłanów.   Procesja eucharystyczna

Czwartek – 10 czerwca; zakończenie oktawy Bożego Ciała

17.00 Za + Rufina Proksza, Elfrydę i Jana Majnusz, Reginę i Józefa Proksza, ich rodziców i rodzeństwo,   za + Justynę Proksza – Nowak, Barbarę Biskup, Jana Sajdych, Katarzynę Noparlik, za wszystkich ++ z rodzin Majnusz, Przybyła i Wilkowski oraz za ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.   Poświęcenie wianków i ziół  oraz procesja eucharystyczna

Piątek – 11 czerwca; uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

9.30 Pogrzeb śp. Benedykta Majnusz z ul. Św. Jadwigi    ( l. 59 )

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Józefa i Mathildę Drońka., brata Jakuba, Franciszka Prusko, Marię i Agnieszkę oraz za ++ z rodziny Drońka

18.30 Za ++ rodziców Genowefę i Gerarda Mróz, Marię Kalisz oraz za wszystkich ++ z rodzin Mróz, Kroker i Kalisz

Sobota – 12 czerwca; wsp. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

7.00 W intencji Katarzyny i Krzysztofa Golly, o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie oraz za ++ z rodzin Golly, Mróz, Strzelczyk i Hadrian

7.30 Za + ks. proboszcza Czesława Gaca

Zalesie Śląskie. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania: 9.00 – klasa VI, o 10.00 klasa VII i o 11.00 klasa VIII; w małej salce

Niedziela – 13 czerwca; XI Niedziela Zwykła

7.00 Za ++ Marię i Jana Smykała, ich dzieci Annę i Józefa, Jacka Wilkowskiego, Franciszka Smarzoch, Jana Słupina oraz za ++ z rodzin Smykala, Wilkowski, Przybyła i Patoła

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Helenę i Jana Swoboda, siostrę Gabrielę, za ++ z pokrewieństwa Swoboda, Jochem i Dada oraz o błogosławieństwo Boże w rodzinie

10.30 Za + Ludwika Waloszek, córkę Reginę Friedek, za ++ rodziców Wiktorię i Augusta Waloszek, Jadwigę i Jana Cedzich, syna Józefa, synową Anielę, Magdalenę i Wilibalda Tiszbierek, Konstantynę i Michała Czabańka, syna Emila oraz  za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące

15.00 Lichynia. Nabożeństwo fatimskie


  1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Ciała
  2. W piątek dzień diecezjalnego dzieła modlitwy w intencji kapłanów „Oremus”
  3. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Kościuszki, nry 6, 8 i 10; z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 61 i 65 oraz z ul. Wolności nr 4