Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 7 – 13 kwietnia 2014 r.

Poniedziałek – 7 kwietnia; drugi dzień rekolekcji św.

8.00 Msza św. i nauka ogólna. Za ++ Stanisława i Gertrudę Kijas, ich pięciu synów, synowe, córkę, rodziców z obu stron     i dusze opuszczone, za ++ Gerharda i Elżbietę Imiela, ich syna, córkę, zięcia, rodziców  z obu stron oraz za ++ z rodzin Kijas, Imiela, Pinkawa i Juraszek

15.00 Zalesie Śląskie. Rekolekcje dla dzieci szkolnych i przedszkolnych

16.30 Lichynia. Msza św. i nauka ogólna. Za ++ rodziców Augusta i Martę Makosz, Waleskę i Franciszka Paterok oraz za ++ z pokrewieństwa. Po Mszy św. nauka stanowa dla kobiet

18.30 Msza św. i nauka ogólna. Za ++ Antoiego i Klarę Tiszbierek, syna Antoniego i żonę, Anastazję i Alfreda Czeczor, Marię, Erikę i Józefa Czeczor, Walburgę i Jerzego Lipok, Jana Michalskiego, syna Joachima, Herberta Szwedka, za ++ z rodzin Tiszbierek, Czeczor, Kremser, Niemietz i Slupik.  Po Mszy św. nauka stanowa dla kobiet

Wtorek – 8 kwietnia; trzeci dzień rekolekcji św.

8.00 Msza św. i nauka ogólna. Za + Alojzego Ciupka, jego rodziców i rodzeństwo, Paulinę i Józefa Nowak, Agnieszkę Nowak, ich rodziców i rodzeństwo, Stefana Chowaniec, córkę Sylwię, Małgorzatę Glombik, za wszystkich ++  z pokrewieństwa Nowak, Ciupka, Duda i Mróz oraz za ++ kapłanów

15.00 Zalesie Śląskie. Rekolekcje dla dzieci szkolnych i przedszkolnych

16.30 Lichynia. Msza św. i nauka ogólna. Za + ojca Jerzego Bomba, matkę Marię Cedzich, Gertrudę i Agnieszkę Czernek oraz za ++ z pokrewieństwa. Po Mszy św. nauka stanowa dla mężczyzn

18.30 Msza św. i nauka ogólna. Do Boskiej Opatrzności, z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Bernarda z okazji 60 – tej rocznicy urodzin.  Po Mszy św. nauka stanowa dla mężczyzn

Środa – 9 kwietnia; zakończenie rekolekcji św.

8.00 Msza św. i nauka ogólna. Za ++ rodziców Annę i Alfonsa Bienia, ich rodziców i rodzeństwo, Alfreda Marek, Wiktorię i Wiktora Ledwig oraz za ++ z pokrewieństwa Bienia, Imiela, Marek i Kałuża

15.00 Zalesie Śląskie. Rekolekcje dla dzieci szkolnych i przedszkolnych

16.30 Lichynia. Msza św. i nauka ogólna. Za ++ Helmuta, Gertrudę i Karola Duda, Annę i Tomasza Makosz oraz za + siostrę Annę Jędrusz. Po Mszy św.  nauka stanowa dla młodzieży

18.30 Msza św. i nauka ogólna. Za + Norberta Jochem, ojca Ericha, Konstantego i Marię Jochem, córkę Różę, Erwina Wycisło, Adriana Izbicki, Karola i Franciszkę Imiela, ich córki, synów, synowe i zięciów oraz za ++ z pokrewieństwa Jochem, Kunze, Imiela i Świerczek. Po Mszy św.  nauka stanowa dla młodzieży

Czwartek – 10 kwietnia

17.00 Droga krzyżowa i Msza św. szkolna. Za + syna Waldemara, męża Jana Gazda, za wszystkich  ++ z rodzin Szwancarz i Gazda oraz za ++ Mariana i Marię Mieszczańskich ( Dz. )

Piątek – 11 kwietnia

17.00 Lichynia. Droga krzyżowa i Msza św. szkolna. Za ++ ojców Franciszka Cedzich i Antoniego Nizioł oraz za ++  z pokrewieństwa Nizioł, Cedzich, Paczuła, Kauf i Wanglorz

18.30 Za ++ rodziców Marcelego, Juliannę i Albertynę Flajszer, córkę Łucję, synów Franciszka i Stefana, zięciów Henryka, Gerharda i Jana, Konrada i Gertrudę Konieczny, ich syna Helmuta, zięcia Henryka Skowronek oraz za ++  z pokrewieństwa Flajszer, Konieczny i Matuszek

Sobota – 12 kwietnia

7.00 Za + męża Georga Falkowski, ++ rodziców Paula i Elżbietę Vogel, brata Rudolfa, szwagra Krzysztofa i jego syna Krystiana

7.30 Za ++ Annę i Henryka Krawiec, za ich ++ rodziców i rodzeństwo oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Zalesie Śląskie. Spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi – w małej salce

Niedziela – 13 kwietnia; Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

7.00 Za ++ rodziców Zofię i Tadeusza Grabiński, Marię i Zbigniewa Korczyński, siostrę Krystynę, braci Jana i Leszka,     za + Lillę Kornelak, szwagra Tadeusza, za ++ z rodzin Grabiński, Korczyński, Natyna i Skrzydeł oraz za dusze w cz. c.

9.00 Lichynia. Za + Gertrudę Bugiel w 10 rocznicę śmierci, jej rodziców, teściów, rodzeństwo i szwagra Jana

10.30 Do Boskiej Opatrzności i Anioła Stróża, o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla rocznego dziecka Filipa Kwoczała oraz dla Weroniki, Tobiasza, rodziców, chrzestnych i dziadków

15.00 Lichynia. Gorzkie żale i kazanie pasyjne


1. Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu i potrzeby diecezji

2. W środę na zakończenie rekolekcji kolekta przeznaczona będzie na potrzeby ks. Krzysztofa Trembeckiego,  kapelana Diecezjalnego Domu Formacyjnego w Nysie

3. W sobotę spotkania młodzieży w rejonach naszej opolskiej diecezji

4. W niedzielę na wszystkich Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo i poświęcenie palm.  Kolekta z tej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii ( … )

5. Sakramentalny zw.  małżeński pragną zawrzeć : Paweł Lattka z Lichyni i Karina Drewniok  z Rozmierzy – zapowiedź II

6. Proszę o zrobienie porządku na naszym cmentarzu przed świętami. Odpady składamy na właściwe, znane nam miejsca

7. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny –  z  ul.  Św.  Jadwigi,  nry  19a, 19 i 21;      z Lichyni –  ul. Daszyńskiego,  nry  46, 48 i 52a