Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 7 – 13 lutego 2022 r.

Poniedziałek – 7 lutego

7.00 Za + ks. Czesława Gaca w 1 rocznicę śmierci

Wtorek – 8 lutego

7.00 Za ++ Lucjana Madaler, Helenę i Jana Błoniarz, Marcina Fedyczkowski oraz za ++ z rodzin Madaler, Błoniarz, Greif i Bubała

17.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodzin Tiszbierek i Kurzela oraz za ++ z tych rodzin

Środa – 9 lutego

7.00 Za + syna Joachima Imiela, jego matkę Katarzynę, Zofię i Sebastiana Marek, + syna, córki i zięciów, Elżbietę i Gerharda Imiela, ++ dzieci, zięcia i dziadków z obu stron, za wszystkich ++ z rodzin Imiela, Marek, Nowak i Pinkawa oraz za dusze opuszczone

Czwartek – 10 lutego

7.00 Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MBNP, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w rodzinie Knop

9.30 Pogrzeb śp. Sławomira Paruzel z Popic  ( l. 45 )

Piątek – 11 lutego; wsp. Najświętszej Maryi Panny z Lourdes

7.00 Za ++ Józefa i Cecylię Paterok, ++ rodziców, dziadków, braci i siostry z obu stron oraz za ++ z rodzin Paterok i Wilkowski

17.00 Lichynia.  Za ++ Marię i Waltra Goły oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Goły i Miska

Sobota – 12 lutego; parafialny dzień chorego

7.00 Za + ojca Joachima Piechaczek, dziadków Gertrudę i Stefana Piechaczek, Marię i Henryka Jochem, Annę i Adolfa Kralowski, Kunegundę i Rudolfa Pisczor, za ++ z pokrewieństwa Piechaczek, Jochem, Kralowski, Pisczor , Sładek i Barteczko oraz za dusze opuszczone i w czyśćcu cierpiące

9.30 Zalesie Śląskie.  Msza św. w intencji chorych i seniorów naszej parafii; połączona z błogosławieństwem lurdzkim; ze względów epidemicznych nie może być udzielany sakrament  chorych;  na chwilę obecną może być tylko udzielany w domach naszych chorych

11.00 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji Lidii i Jana Cedzich z okazji 25 – lecia ślubu oraz w intencji całej rodziny

Niedziela – 13 lutego; VI Niedziela Zwykła

7.00 Za ++ Helenę i Jana Gołasz, Marię, Józefa, Tadeusza i Jana Gazda oraz za ++ z pokrewieństwa Gazda i Gołasz

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności za pośrednictwem Matki Bożej, jako podziękowanie i z prośbą o dalszą pomoc, zdrowie i opiekę Bożą w rodzinie Paczuła oraz za ++ rodziców Marię i Jana Paczuła, brata Jerzego, rodziców Marię i Stefana Jaskóła

10.30 Za + brata Alfonsa Warzecha, jego rodziców, szwagra Gerharda, siostrzeńca Joachima oraz za ++ z pokrewieństwa Kulpok, Warzecha i Jochem


  1. Gorące Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby sióstr zakonnych; także Różom Różańcowym za ofiary składane na potrzeby misji i parafii
  2. W sobotę obchodzimy w naszej parafii Dzień Chorego. Zachęcam do udziału we Mszy świętej o godz. 9.30 w kościele parafialnym. Rodziny lub sąsiadów naszych chorych i seniorów prosimy o  podwiezienie  do  kościoła
  3. Środa Popielcowa w tym roku przypada na 2 marca; rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 3 – 6  kwietnia; Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17 kwietnia; bierzmowanie – 22 kwietnia;  uroczystość I Komunii św. – 1 maja; Boże Ciało – 16 czerwca
  4. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z Popic, nry 11a, 12 i 13;  z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 56, 68 i 70