Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 8 – 14 czerwca 2015 r.

Poniedziałek – 8 czerwca; wsp. św. Jadwigi Królowej

17.00 Lichynia. Za + Jana Bijak w miesiąc po śmierci. Po Mszy św. procesja eucharystyczna

18.30 Za ++ rodziców Marię i Antoniego Cedzich, syna Franciszka, córkę Teresę, za ++ Pawła i Teresę Paterok, Anielę Grabowski, Ignacego Paterok, za ++ z pokrewieństwa Cedzich i Paterok oraz za ++ kapłanów. Po Mszy św. procesja eucharystyczna

Wtorek – 9 czerwca

17.00 Lichynia. Za ++ Gertrudy i Bernarda Rudner, córkę Annę oraz za ++ z rodzin Rudner, Bugiel, Knop, Skoluda i Stolorz

18.30 Za + męża i ojca Józefa Gruszka, rodziców Gertrudę i Józefa, Franciszkę i Ignacego Cholewa, zięcia Henryka Sklorz, starzyków Elżbietę i Karola Daniel, Teodora i Waleskę, za + Stefana Bittner, czterech szwagrów Piotra, Józefa, Antoniego i Rudolfa, za ++ z rodzin Orzeł, Kozyra i za wszystkich ++ z tych pokrewieństw. Po Mszy św. procesja eucharystyczna

Środa – 10 czerwca; wsp. bł. Bogumiła , biskupa

6.45 Za ++ rodziców i teściów, siostrę Krystynę, brata Jana, za ++ Genowefę i Gerarda Mróz, za wszystkich ++ z rodzin Mielimączka, Grabiński i Mróz oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

17.00 Za + Zygfryda Stibler w miesiąc po śmierci. Po Mszy św. procesja eucharystyczna

Czwartek – 11 czerwca; wsp. św. Barnaby, apostoła

17.00 Na „górkach”. Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Agnieszkę i Wiktora Greif, ich rodziców, rodzeństwo, za ++ Katarzynę i Józefa Tudyka, synów Józefa i Huberta, córkę Annę, męża Henryka Krawiec, za + Annę Mynarek, zaginionego męża Ignacego, za + Jana Tudyka, Emmę i Edwarda Kłaka, syna Gerharda, Barbarę Skotniczną, Marię Berejza i za dusze w czyśćcu cierpiące. Po Mszy św. błogosławieństwo i poświęcenie wianków i ziół

Piątek – 12 czerwca; uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Alfonsa i Bertę Buchta, Gertrudę i Wiktora Kopyra, siostrę, dwóch braci i za ++ z pokrewieństwa z obu stron

18.30 Za ++ rodziców Jana i Waleskę Stanusz, ich ++ dzieci i wnuki, synowe i zięciów, za wszystkich ++ z rodzin Stanusz i Kolloch

Sobota – 13 czerwca; wsp. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

8.00 Nabożeństwo fatimskie i Msza św. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie dla Natalii z okazji 18 – tej rocznicy urodzin

15.00 Zalesie Śląskie. Do Boskiej Opatrzności, w intencji żyjących i zmarłych nauczycieli, uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej w Zalesie Śląskim z okazji 50 – lecia jej działalności

16.00 Do Boskiej Opatrzności i Matki Bożej Fatimskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w dla Krystiana z okazji 50 – tych urodzin oraz w intencji jego żony i dzieci

Niedziela – 14 czerwca; XI Niedziela Zwykła

7.00 Za ++ rodziców Agnieszkę i Tomasza Mróz, Jozefa, Marię i Martę Leszczyna, zięcia Norberta, jego rodziców, Gertrudę, Marię i Stanisława Jochem, Zofię i Rajmunda Wilkowski, za ++ z pokrewieństwa Leszczyna, Mróz, Majnusz i Kołodziej oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Helenę i Jana Swoboda, siostrę Gabrielę oraz za ++ z rodzin Swoboda, Jochem i Dada

10.30 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie dla rodziny Wycisło

15.00 Zalesie Śląskie. Nabożeństwo ku czci św. Jadwigi Śląskiej, naszej głównej patronki ( II )


1. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej diecezji i budowę kościoła Opatrzności Bożej w Warszawie

2. W sobotę na Górze św. Anny pielgrzymka chorych i dzieci specjalnej troski

3. Sakramentalny zw. małżeński pragną zawrzeć Adam Dawid z Lichyni i Barbara Pallach z Dziewkowic – zap. II

4. W sobotę 20 czerwca w Lichyni odbędzie się „Gminny Dzień Seniora”. O godz. 14.00 Msza św., zaś po niej poczęstunek i część artystyczna w namiocie. Prosimy o zgłaszanie swojego udziału u p. Teresy Nowak (tel. 77 461 56 57), w Lichyni u p. Sołtysa – do 13 czerwca. Odjazd autobusu : z Popic – o godz. 13.40, z Zalesia Śląskiego – z przystanku na „Korei” – i na „Rynku” – o godz. 13.45. Powrót ok. godz. 17.50. Gorąco zapraszamy!

5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Kościuszki, nry 8, 10 i 22; z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 66, 68 i 70