Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 8 – 14 kwietnia 2019 r.

Poniedziałek – 8 kwietnia; drugi dzień rekolekcji

8.00 Za ++ Stanisława i Gertrudę Kijas, ich pięciu synów, synowe i córki, rodziców z obu stron i dusze opuszczone, za  ++  Gerharda i Elżbietę Imiela, ich syna, córkę i zięcia oraz za ++ z rodzin Kijas, Imiela, Pinkawa i Juraszek

15.00 Zalesie Śląskie. Spotkanie rekolekcyjne dla dzieci szkolnych i przedszkolnych

16.30 Lichynia. Za + Franciszka Daniel, rodziców Alfreda i Marię Daniel, Józefa i Marię Mikołaszek, Bernarda i Elżbietę Skoluda, ++ dwóch braci Arnolda i Józefa oraz za + siostrę Teresę i jej męża. Nauka stanowa dla kobiet

18.30 Za ++ rodziców Genowefę i Gerarda Mróz, ich rodzeństwo, za ++ dziadków z obu stron, chrzestnego Józefa oraz  za  ++  z rodzin Mróz, Ciupka, Kalisz, Prusko, Grabiński, Mielimączka i Kiklaisz. Nauka stanowa dla kobiet

Wtorek – 9 kwietnia; trzeci dzień rekolekcji

8.00 Za + Helenę Duda w 1 rocznicę śmierci

15.00 Zalesie Śląskie. Spotkanie rekolekcyjne dla dzieci szkolnych i przedszkolnych

16.30 Lichynia. Za + Gertrudę Bugiel, męża Konrada, ich ++ rodziców i rodzeństwo, wnuka Grzegorza Kandziora, Annę Stolorz, Alberta Banert oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Bugiel i Miozga. Nauka stanowa dla mężczyzn

18.30 Za ++ Teresę i Franciszka Majnusz, ich rodziców Martynę i Franciszka Majnusz, Emilię i Franciszka Kroker, Rozalię i Konrada Mnich, Elfrydę i Jana Majnusz, Elżbietę, Władysława i Jana Wilkowski, Małgorzatę i Ryszarda Przybyła, Rufina Proksza oraz za ++ z pokrewieństwa Majnusz i Mnich. Nauka stanowa dla mężczyzn

Środa – 10 kwietnia; zakończenie rekolekcji

8.00 Za + Alojzego Ciupka, jego rodziców, trzech braci, Genowefę i Gerarda Mróz, Józefa i Paulinę Nowak, ich rodziców i rodzeństwo, Stefana Chowaniec, córkę Sylwię, Marię Lucyga, Małgorzatę Glombik, za wszystkich ++ z pokrewieństwa Nowak, Ciupka, Duda i Mróz oraz za ++ kapłanów i siostry zakonne

9.30 Pogrzeb śp. Hildegardy Stibler z ul. Kościuszki  ( l. 87 )

15.00 Zalesie Śląskie. Spotkanie rekolekcyjne dla dzieci szkolnych i przedszkolnych

16.30 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodziny Kroker oraz za + ojca Jerzego. Nauka stanowa dla młodzieży

18.30 Za + męża Tadeusza Kos, ojca Władysława, siostrę Zofię, brata Jana, ++ teściów Kazimierę i Jana Kos oraz  za  ++  z  pokrewieństwa Kos i Chudy. Nauka stanowa dla młodzieży

Czwartek – 11 kwietnia

17.00 Droga krzyżowa i Msza św. szkolna. Za ++ Marię i Jana Smykała, ich dzieci Annę i Józefa, Jacka Wilkowskiego, Franciszka Smarzoch oraz za wszystkich ++ z rodzin Smykała, Przybyła i Patoła   ( Ch. )

Piątek – 12 kwietnia

17.00 Lichynia. Droga krzyżowa i Msza św. szkolna. Za + męża Helmuta Duda, jego rodziców Karola i Gertrudę, ich córkę Helenę, rodziców Annę i Tomasza Makosz, siostrę Annę, brata Józefa i bratanka Piotra

18.30 Za + Jana Jałowy, żonę Anielę, syna Anzelma, ks. Romana, ciotkę Gertrudę oraz za ++ z pokrewieństwa Jałowy  i  Grochla

Sobota – 13 kwietnia

7.00 Za ++ rodziców Annę i Alfonsa Bienia, ich rodziców i rodzeństwo, Alfreda Marek, Wiktorię i Wiktora Ledwig oraz  za  ++  z  pokrewieństwa Bienia, Imiela, Marek i Kałuża

7.30 Za + Barbarę Biskup w miesiąc po śmierci

Niedziela – 14 kwietnia; Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

7.00 Za ++ rodziców Marię i Antoniego Majnusz, ich rodziców i rodzeństwo, za wszystkich ++ z pokrewieństwa i  dusze  w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Augusta i Martę Makosz, Waleskę i Franciszka Paterok, za ++ z pokrewieństwa Paterok i  Makosz  oraz  o  błogosławieństwo Boże i  zdrowie  w  rodzinie

10.30 Za + syna Dawida Cedzich, rodziców Lidię i Herberta oraz za ++ z rodzin Cedzich i Klose

15.00 Lichynia. Gorzkie żale i kazanie pasyjne


  1. Wszystkich gorąco zachęcamy do aktywnego i pobożnego udziału w naszych parafialnych rekolekcjach. W środę na  zakończenie rekolekcji kolekta przeznaczona będzie na potrzeby o. Antoniego i jego zgromadzenia
  2. Zachęcamy również do korzystania z sakramentu pokuty, zwłaszcza podczas rekolekcji
  3. W przyszłą niedzielę błogosławieństwo palm; kolekta przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu
  4. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć : Damian Kopa z Zalesia Śląskiego i Wioletta Kopa, zd. Plachetka z Rozmierki – zapowiedź III; Joanna Mnich z Zalesia Śląskiego i Kamil Sobociński z Strzelec Opolskich – zapowiedź III; Martina Tiszbierek z Zalesia Śląskiego, z ul. Św. Jadwigi i Sebastian Majnusz z Jemielnicy – zapowiedź II oraz Marek Giersch z Zalesia Śląskiego i Weronika Grabiec z Olszowej ­- zapowiedź I
  5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z  ul. XV – lecia, nry  44, 46, 48 i 50 ;   z  Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry  55, 61 i 65