Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 8 – 14 maja 2017 r.

Poniedziałek – 8 maja; uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Edwarda i Annę Prudło, za ++ z pokrewieństwa Prudło, Gabor i Rusin oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + Józefa Bodynek, ++ rodziców Elżbietę i Ryszarda, za + Zygfryda Stibler, rodziców Marię i Germana, za ++ Józefa i Annę Kostoń, syna Ericha, córkę Marię oraz za wszystkich ++ z tych pokrewieństw

Wtorek – 9 maja

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + męża Jana Bijak oraz za ++ z pokrewieństwa

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ Magdalenę i Zdzisława Kondracki, Józefa Szołtysek, Krystynę i Waltra Dreja, Marię i Hermana Knop, Annę i Jozefa Kaiser, Stefana Fleischer, Franciszka Wilkowski, Jana Starkuła, za ++ z pokrewieństwa oraz za ++ z rodzin Kwoczała, Walczyk i Weszka

Środa – 10 maja

6.45 Za + wujka Wiktora Wilkowski, ++ rodziców Jerzego i Marię Golly, braci , siostry, rodziców i dziadków, ojca Jana Strzelczyk, dziadka Walentego Liszka, za ++ z pokrewieństwa Golly, Wilkowski, Strzelczyk, Liszka , Ryś, Kaczmarczyk, Kremser, Alt, Ziaja, Niemietz, Paterok i Slupik

17.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + syna Krystiana Strzeleckiego, jego ojca Krzysztofa oraz za ++ z pokrewieństwa Strzelecki, Vogel i Falkowski

Czwartek – 11 maja

10.00 Pogrzeb śp. Józefa Bomba z ul. Kościuszki  ( l. 95 )

17.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. szkolna. Za + Adriana Izbicki, Erwina Wycisło oraz za ++ z rodzin Wycisło i Izbicki

Piątek – 12 maja

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Maksymiliana i Hildegardę Paczula, Adolfa i Adelajdę Wilkens oraz za ++ z pokrewieństwa

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ Jana, Dawida i Martę Kiołtyka, Marię, Jerzego i Elżbietę Szulc, Marię, Ewę, Wincentego i Helenę Izbicki, Richarda Moszko oraz za ++ z rodzin Kiołtyka, Izbicki, Jaskóła, Moszko i Szulc

Sobota – 13 maja

8.00 Grota Matki Bożej. Nabożeństwo fatimskie i Msza św. Za + męża i ojca Karola Tiszbierek, jego ++ rodziców, rodzeństwo, matkę Jadwigę Konieczko, zaginionego ojca Franciszka, + bratową Irenę oraz za wszystkich ++ z rodzin Tiszbierek, Konieczko i Kubicki

9.30 Zalesie Śląskie. Spotkanie kandydatów do bierzmowania : 6 klasy podstawówki oraz I i II klasy gimnazjum – w sali konferencyjnej. Obecność obowiązkowa!

16.00 Zalesie Śląskie. Ostatnia próba dla dzieci obchodzących rocznicę przyjęcia I Komunii św. ( … )

Niedziela – 14 maja; V Niedziela Wielkanocna

7.00 Za ++ Helenę i Hieronima Cedzich, córkę, synów i synowe, za ++ Eleonorę i Hugona Stania, córkę, synów i synową, za + Leonarda Swaczyna oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Cedzich, Stania i Swaczyna

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności i Anioła Stróża, o błogosławieństwo Boże dla rocznego dziecka Zuzanny Kędzior oraz dla jej rodziców, chrzestnych i dziadków

10.30 Zalesie Śląskie. Uroczystość rocznicy I Komunii św.

15.00 Nabożeństwo majowe przy krzyżu pomiędzy Zalesiem Śląskim a Lichynią; prowadzą marianki z Lichyni


1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości komunijnej; dzieci pierwszokomunijne będą przeżywać swój biały tydzień ( … )

2. Dziś mamy Niedzielę Dobrego Pasterza; rozpoczynamy tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele; kolekta z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest seminarium i inne instytucje naszej diecezji

3. W przyszłą niedzielę przed Mszą św. zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej; na Górze św. Anny pielgrzymka strażaków

4. Gorąco zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych, którym przewodniczą nasze marianki ( … )

5. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć : Tomasz Cedzich z Zalesia Śl. i Paulina Passon – Cedzich z Dąbrowy – zapowiedź III; Franciszek Czakai z Lichyni i Ewelina Janysek z Ligoty Toszeckiej – zapowiedź III; Natalia Kopa z Zalesia Śl. i Krzysztof Piotrowski z KK Cisowej – zapowiedź II oraz Marzena Mikos z Zalesia Śl. i Tomasz Luc z Leśnicy – zapowiedź II

6. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła i otoczenia na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziców dzieci obchodzących rocznicę przyjęcia I Komunii świętej; z Lichyni – ul. Ogrodowa, nry 12, 7 i 5