Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 8 – 14 maja 2023 r.

Poniedziałek – 8 maja; uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika; głównego patrona Polski

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + Franciszka Grosz w miesiąc po śmierci

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Jadwigę i Józefa Marek, Gertrudę i Pawła Nowak, ich rodziców i rodzeństwo, Stanisławę Nowak, Henryka Wieczorek oraz za wszystkich ++ z rodzin Nowak, Marek i Hadasik

Wtorek – 9 maja

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Do Bożej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w rodzinach Makosz i Kozioł oraz za ++ z rodzin Makosz i Kozioł

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + syna Krystiana Strzeleckiego, jego ojca Krzysztofa oraz za ++ z pokrewieństwa Strzelecki, Vogel i Falkowski

Środa – 10 maja

6.45 Za + córkę Beatę, rodziców Rozalię i Władysława Knet, Franciszkę Gabor, za ++ z pokrewieństw i dusze w czyśćcu cierpiące

15.00 Zalesie Śląskie. I próba dla dzieci obchodzących rocznicę I Komunii św.; obecność obowiązkowa!

17.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + Adriana Izbicki, dziadków Jadwigę i Jana, Erwina Wycisło oraz za ++ z rodzin Izbicki, Wycisło, Jochem i Jagiella

Czwartek – 11 maja

17.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski,   z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w rodzinie Gołąbek oraz za ++ z rodziny

Piątek – 12 maja

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Marię i Franciszka Fleisher, Andrzeja i Jadwigę Krupa, za ++ z rodzin Fleischer, Filusz, Rudner i Krupa oraz o błogosławieństwo Boże  i  zdrowie w rodzinie

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ Marię i Józefa Gazda, Helenę i Jana Gołasz, braci Tadeusza i Jana oraz  za ++ z pokrewieństwa Gazda i Gołasz

Sobota – 13 maja; wsp. Najświętszej Maryi Panny z Fatimy

7.00 Za + syna Adama, jego ojca Józefa, dziadków Gertrudę i Jana Niemiec, ++ rodziców Małgorzatę i Huberta Hajduk, trzech braci Zygmunta, Huberta i Gotfryda, ++ siostry Reginę i Anielę, siostrzeńca Krzysztofa, Czesława Klicki i za ++ z pokrewieństwa

8.00 Nabożeństwo fatimskie i Msza św. Za ++ Piotra i Genowefę Paździor, ++ z rodzin Termin, Józefa i Annę Tiszbierek, rodzeństwo oraz za ++ z rodzin Tiszbierek, Paździor i Nowak

16.00 Zalesie Śląskie. II i ostania próba dla dzieci obchodzących rocznicę I Komunii św., połączona  z sakramentem pokuty; obecność obowiązkowa!

Niedziela – 14 maja: VI Niedziela Wielkanocna

7.00 Za + męża Henryka Wieczorek, ++ rodziców Jadwigę i Józefa Marek, Wiktora Ciupka, teściów Franciszkę i Jana Wieczorek, ojca Rudolfa Plachetka oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Wieczorek, Ciupka, Marek, Plachetka, Szweda i Szczęsny

9.00 Lichynia. Za + męża i ojca Franciszka Czakai, ++ teściów Marię i Maksymiliana Czakai, rodziców Różę i Erharda Smykała, + brata Mariana Smykała, jego żonę Gabrielę oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

10.30 Zalesie Śląskie. Uroczystość rocznicy I Komunii św.

15.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe


  1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości komunijnej; dzieci pierwszokomunijne będą  przeżywać swój biały tydzień
  2. Gorąco wszystkich zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych; nasze marianki proszę o zapoznanie się z przebiegiem służby; ministranci służą na przemian I i II grupa
  3. W przyszłą niedzielę przed Mszami św. zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej; kolekta – na potrzeby naszej diecezji, w ramach jałmużny postnej z całego roku
  4. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła i otoczenia na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziców dzieci obchodzących rocznicę przyjęcia I Komunii św.; z Lichyni – ul. Ogrodowa, nry 1A/1, 1A/2 i  2A