Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 8 – 14 października 2018 r.

Poniedziałek – 8 października

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św.  Za + Marię Fleischer w miesiąc po śmierci

18.30 Różaniec i Msza św. Za + Jana Jałowy, żonę Anielę, syna Anzelma, ciotkę Gertrudę, za + ks. Romana oraz za ++  z rodzin Jałowy i Grochla

Wtorek – 9 października

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Edwarda i Annę Prudło, za ++ z pokrewieństwa Prudło, Gabor i Rusin oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

18.30 Różaniec i Msza św. Za ++ Teresę i Pawła Paterok, wnuka Joachima, Józefa i Annę Paterok, Mateusza i Elżbietę Sosnowski, synów Zygfryda, Reinholda i Józefa, córki Emilię i Annę, zięciów Stefana i Gintra oraz za ++ z tych pokrewieństw

Środa – 10 października

17.00 Różaniec i Msza św. Za + Jadwigę Latiszew, jej rodziców Agnieszkę i Mariana Gazda, Marię i Augusta Latiszew, syna Alfonsa Latiszew, Jerzego Kostoń, Wilhelma Świdrak, za ++  z pokrewieństwa Latiszew i Świdrak oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek – 11 października

17.00 Różaniec i Msza św. Za + Bolesława Krasickiego oraz za ++ z rodzin Krasicki i Lakota

Piątek – 12 października

10.00 Pogrzeb śp. Marii Wołowskiej z Lichyni  ( l. 93 )

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Władysława i Joannę Bargiel, męża Gintra, siostrę Janinę z mężem Pawłem, braci Bogusława i Leszka oraz za ++ z rodzin Bargiel, Wojtusiak i Grosz

18.30 Różaniec i Msza św. Za ++ Marię i Wilhelma Hamann, dwie córki, dwóch zięciów, Annę i Alfonsa Bienia, Magdalenę i Filipa Ryborz, Franciszkę i Karola Imiela, Alojzego i Jana Poloczek oraz za dusze  w czyśćcu cierpiące

Sobota – 13 października; wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

7.00 Za ++ Elżbietę, Władysława i Jana Wilkowski, Jana i Elfrydę Majnusz, Małgorzatę i Ryszarda Przybyła, Franciszka i Teresę Majnusz oraz za wszystkich ++ z rodzin Skrzypczyk, Wilkowski,    Majnusz  i  Przybyła

8.00 Nabożeństwo fatimskie i Msza św. Za + matkę Rosę, zaginionego ojca Emila, ich rodziców i rodzeństwo, ++ rodziców Marię i Wiktora Roter, ich rodziców i rodzeństwo, braci Wilhelma i Paula, bratowe Marię i Urszulę, ++ z rodzin Bryłka i Sklorz, za ++ Stefanię Dziuba i Andreasa Jarosz oraz  za  ++  kapłanów  i dusze w czyśćcu  cierpiące

17.00 Zalesie Śląskie. Okazja do spowiedzi św. przed odpustem

Niedziela – 14 października; XXVIII Niedziela Zwykła; odpust w Zalesiu Śląskim

7.00 Za + Annę Klemczak oraz za ++ z rodzin Słupina i Termin

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Małgorzatę i Gerarda Kałuża, Marię i Zbigniewa Korczyński, za ++ z rodzin Kałuża, Korczyński i Malaka oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie   ( PL. )

11.00 Zalesie Śląskie. Suma odpustowa ku czci św. Jadwigi Śląskiej. Za żyjących i zmarłych parafian

15.00 Zalesie Śląskie. Różaniec i nabożeństwo ku czci św. Jadwigi Śląskiej   ( II )


  1. Serdeczne Bóg zapłać w imieniu seminarium, księży emerytów, sióstr zakonnych i ich podopiecznych za ofiarowane dary z płodów ziemi na ich potrzeby; także za ofiary składane dzisiaj do puszek na rzecz uczących się dzieci i młodzieży z uboższych rodzin w ramach Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia
  2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust ku czci św. Jadwigi Śląskiej, naszej głównej patronki. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi o. Marcin z Góry św. Anny. Zapraszamy wszystkich do udziału; także poczty sztandarowe, orkiestrę, panów do baldachimu, służbę liturgiczną. Panie proszę o przygotowanie przyjęcia dla księży na plebanii
  3. W niedzielę przypada również Dzień Dziecka Utraconego
  4. W zakrystii można już zamawiać Msze św. na nowy rok kalendarzowy. Gorąco zachęcam!
  5. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć : Małgorzata Paczuła z Lichyni i Armin Kurpiela z Pokrzywnicy  –  zapowiedź  III
  6. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o przygotowanie kościoła i otoczenia do uroczystości odpustowej – rodziny  –  z Popic,  nry 15, 15a, 16, 17, 18  i 20 ; z Lichyni  –  ul. Wolności, nry 14, 18  i 22