Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 9 – 15 lipca 2018 r.

Poniedziałek – 9 lipca

7.00 Za ++ rodziców Marię i Pawła Fuchs, ++ teściów Gertrudę i Jana Kawka oraz za wszystkich ++ z rodzin Fuchs, Kawka i Kijas

17.00 Lichynia. Za + Jerzego Kroker w miesiąc po śmierci

Wtorek – 10 lipca

7.00 Do Boskiej Opatrzności,  z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie dla rodziny Kroker

17.00 Lichynia. Za + Jana Poloczek oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

Środa – 11 lipca; święto św. Benedykta, opata, patrona Europy

7.00 Do Boskiej opatrzności, za żyjących i zmarłych z rodzin Wilkowski, Strzelczyk i Szczepaniak

Czwartek – 12 lipca; wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

7.00 Za ++ rodziców Romana Biskup, Kazimierza i Marię Figurski, dziadków z obu stron, za ++ Michała Matuszek, Bronisława Gołąbek, Klarę Gubała i jej męża, za ++ kuzynów, ciotki i wujków      oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Figurski i Biskup

Piątek – 13 lipca; wsp. świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

17.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności i MBNP, jako podziękowanie i z prośbą o dalszą pomoc, zdrowie i opiekę Bożą w rodzinie Paczuła oraz za ++ rodziców Marię i Jana Paczuła, brata Jerzego, rodziców Marię i Stefana Jaskóła

18.30 Grota Matki Bożej. Nabożeństwo fatimskie i Msza św. Za + Rosę Syrek, zaginionego ojca Emila, ich ++ rodziców i rodzeństwo, ++ rodziców Marię i Wiktora Roter, ich rodziców i rodzeństwo, brata Wilhelma, bratowe Marię i Urszulę, za ++ z rodzin Bryłka i Sklorz, za ++ Stefanię Dziuba i Andreasa Jarosz oraz za ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota – 14 lipca

7.00 Za + Józefa Swancarz w 4 rocznicę śmierci, dwóch braci i bratowe oraz za ++ z rodzin Swancarz, Zatorski i Zastawny

7.30 Za ++ księży proboszczów Arkadiusza Nogielskiego  (Gierałtowice)  i Jana Bogackiego  (Górażdże)

Niedziela – 15 lipca; XV Niedziela Zwykła

7.00 Za + Anielę Kopa w 1 rocznicę śmierci, za + męża Franciszka w 30 rocznicę śmierci, za + wnuka Marka i za ++ z rodziny

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo,  opiekę  Matki Najświętszej  i  zdrowie w  intencji rodziny Lisoń

10.30 Do Boskiej Opatrzności,  z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji rodziny Sówka


  1. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby dzieci w Aleppo ( Syria )
  2. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii ( … )
  3. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć : Agnieszka Pinkawa z Zalesia Śląskiego i Rafał Preisner z Kędzierzyna – zapowiedź III; Marcin Duda z Lichyni i Aneta Szolc z Leśnicy – zapowiedź III; Justyna Kocur z Lichyni i Paweł Donath z Głogówka – zapowiedź I oraz Robert Maciaszczyk z Zalesia Śląskiego i Justyna Lustig z Rozwadzy – zapowiedź I
  4. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Strzeleckiej, blok C, m. 4, 5 i 6 oraz blok D, m. 1; z Lichyni – ul. Ogrodowa, blok D m. 1 i 4 oraz blok C, m. 1