Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 9 – 15 listopada 2015 r.

Poniedziałek – 9 listopada; święto rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

6.45 Za ++ Hieronima, Seweryna i Jerzego Madaler, ich rodziców, za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące

18.00 Zalesie Śląskie. Spotkanie Rady parafialnej – na plebanii

Wtorek – 10 listopada; wsp. św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

6.45 Za ++ rodziców Gedeona i Gertrudę Motyczka, ich córkę Marię, za ++ z pokrewieństwa Przybyła i Motyczka

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Małgorzatę i Gerarda Kałuża oraz za ++ z rodzin Kałuża i Korczyński

Środa- 11 listopada; wsp. św. Marcina z Tours, biskupa

7.00 Za + męża i ojca Zenona Skrzydeł w 8 rocznicę śmierci, za wszystkich ++ z pokrewieństwa Skrzydeł, Milczanowski, Korczyński i Pichur oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

7.30 Do Boskiej Opatrzności i Anioła Stróża, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o bł. Boże i zdrowie dla rocznego dziecka Dawida Kroker oraz dla całej rodziny i chrzestnych

Czwartek – 12 listopada; wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika

17.00 Msza św. szkolna, Za ++ rodziców Katarzynę i Marcina Greif, syna Jana, jego żonę Edith, za ++ z pokrewieństwa Greif, Nowak i Mróz, za ++ kapłanów, siostrę Florydę i dusze w czyśćcu c. ( Dz. )

Piątek – 13 listopada; wsp. świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji rodziny Hadasik oraz za ++ rodziców Marię i Gerarda Miczka, ojca Pawła Hadasik, za ++ z rodzin Hadasik, Miczka, Kopacz i Dyjnert

18.30 Za ++ rodziców Kazimierza i Mariannę Bernacki, brata Krzysztofa, bratową Monikę, za ++ rodziców Pawła i Różę Francki, bratową Jolantę oraz za ++ z pokrewieństwa

Sobota – 14 listopada; wsp. bł. Marii Luizy Merkert, dziewicy

7.00 Za + męża i ojca Karola Tiszbierek, jego rodziców i rodzeństwo, matkę Jadwigę Konieczko, zaginionego ojca Franciszka, synową Irenę oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Tiszbierek, Konieczko i Kubicki

7.30 Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MBNP, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji Elżbiety z okazji 50 – tych urodzin oraz za ++ rodziców i teściów

Niedziela – 15 listopada; XXXIII Niedziela Zwykła

7.00 Za ++ Elżbietę i Konstantego Kandziora, ich rodziców i rodzeństwo, za ++ Pawła i Amalię Musioł, ich dzieci, za + wnuka Grzegorza, za ++ z pokrewieństwa Kandziora, Musioł, Kral, Jelito, Bezia, Bugiel i Nierychlo oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Helenę i Jana Swoboda, siostrę Gabrielę oraz za ++ z rodzin Swoboda, Dada i Jochem

10.30 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji Elżbiety z okazji 75 – tej rocznicy urodzin

15.00 Zalesie Śląskie. Nieszpory ( II )


1. Bóg zapłać za ofiary składane na Pomoc Kościołowi w Potrzebie; w przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, zaś przed kościołem zbiórka do puszek na renowację naszej opolskiej katedry

2. Gorące Bóg zapłać za wszelkie wyrazy życzliwości okazywanych mi z okazji moich urodzin; za budujące przedstawienia dzieci i młodzieży w Lichyni i Zalesiu oraz ich przygotowanie, za modlitwę, życzenia, prezenty, za nieustanne wspieranie na niełatwej drodze kapłańskiej posługi

3. Zachęcam do zamawiania Mszy św. na nowy rok

4. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny z ul. XV – lecia, nry 20, 22 i 24; z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 43 i 45 oraz ul. Słoneczna nr 11

* Wybory do nowej Rady Parafialnej ( komunikat biskupa )