Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 9 – 15 lutego 2015 r.

Poniedziałek – 9 lutego

6.45 Za ++ Józefa, Matyldę i Lidię Pawelczyk oraz za ++  z pokrewieństwa Pawelczyk i Bryłka

Wtorek – 10 lutego; wsp. św. Scholastyki, dziewicy

6.45 Za + syna Joachima Imiela, Zofię i Sebastiana Marek, + syna, córki i zięciów, Elżbietę i Gerharda Imiela, ++ dzieci, zięcia i dziadków z obu stron, za wszystkich ++ z rodzin Imiela, Marek, Nowak, Pinkawa i dusze opuszczone

17.00 Lichynia. Za + Olgę Duda, jej rodziców i rodzeństwo oraz za ++  z rodzin Duda i Makosz

Środa – 11 lutego; wsp. Najświętszej Maryi Panny z Lourdes

8.00 Zalesie Śląskie. Msza św. w intencji chorych i seniorów naszej parafii; połączona z udzieleniem sakramentu chorych i błogosławieństwem lurdzkim

Czwartek – 12 lutego

10.00 Pogrzeb śp. Zygfryda Ziezig z Lichyni ( l. 79 )

17.00 Msza św. szkolna. Za + Jana Strokosz, dziadków Marię i Józefa, ich synów Karola i Józefa, Julię, Albertynę i Marcelego Fleischer, córkę Łucję, synów Franciszka i Stefana, trzech zięciów, Józefa Langer, za ++ z rodzin Fleischer, Strokosz, Marek i Stypa oraz za dusze w czyśćcu cierpiące ( Dz. )

Piątek – 13 lutego

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. O błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinach Tiszbierek i Kurzela

18.30 Za ++ Helenę i Franciszka Makosz, Ernesta i Wandę Bick, syna Józefa , za ++  z pokrewieństwa Makosz, Bick i Rudzki oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota – 14 lutego; wsp. świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy; wsp. św. Walentego, męczennika

7.00 Za + ojca Joachima Piechaczek, dziadków Gertrudę i Stefana Piechaczek, Marię i Henryka Jochem, Annę i Adolfa Kralowski, Rudolfa Pisczor oraz za ++  z pokrewieństwa Piechaczek, Jochem, Kralowski, Pisczor, Sładek i Barteczko

7.30 Za ++ Pawła i Agnieszkę Matuszek, Piotra i Stefanie Ratużny, ich syna Jana, Jana Duda, jego rodziców i za + Elżbietę Celt

8.30 Zalesie Śląskie. Spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania – w sali konferencyjnej. Obecność obowiązkowa!

Niedziela – 15 lutego; VI Niedziela Zwykła

7.00 Za + Adolfa Warzecha, jego rodziców, dziadków, szwagra Gerharda, siostrzeńca Joachima oraz za wszystkich ++ z rodzin Warzecha, Jochem, Kulpok i Pelc

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Otylię i Leona Makosz, Adolfa i Karolinę Wydra, siostrę Jadwigę oraz za wszystkich ++ z rodzin Wydra, Makosz i Sitko

10.30 Do Boskiej Opatrzności,  z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji rodziny Proksza oraz za + Jana Majnusz w 25 – tą rocznicę śmierci

11.30 – 17.00 Zalesie Śląskie. Adoracja Przenajświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem. ( w godzinach 11.30 – 13.00 adorują mieszkańcy Popic )


  1.  W środę obchodzimy Dzień Chorego. Zachęcam do udziału we Mszy św. o godz. 8.00 w kościele parafialnym. Rodziny lub sąsiadów naszych chorych i seniorów prosimy o podwiezienie do kościoła. Po Mszy św. zapraszamy na kawę i ciastko do Domu Spotkań
  2. W przyszłą ( 15 lutego ) rozpoczynamy adorację Przenajświętszego Sakramentu przed rozpoczęciem okresu Wielkiego Postu. Kolejne dni adoracji to : w Zalesiu Śląskim – w poniedziałek, w godzinach 7.15 – 16.00; w Lichyni – we wtorek, w godzinach 13.00 – 17.00
  3. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Marek Fajer z Zalesia Śląskiego i Katarzyna Makuch ( Fajer ) z Kędzierzyna – zapowiedź I
  4. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Leśnickiej, nry 3, 5 i 6;       z Lichyni – ul. Ogrodowa blok B, m. 4  oraz  nry  2a  i  1a/1