Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 9 – 15 maja 2022 r.

Poniedziałek – 9 maja; uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Do Bożej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w rodzinach Makosz i Kozioł oraz za ++ z rodzin Makosz i Kozioł

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + Adriana Izbicki, Erwina Wycisło oraz za ++ z rodzin Izbicki  i  Wycisło

Wtorek – 10 maja

16.30 Lichynia. Próba dla kandydatów do służby liturgicznej – gorąco zachęcamy!

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + Konrada Bugiel, żonę Gertrudę, ich ++ rodziców i rodzeństwo, wnuka Grzegorza Kandziora, za wszystkich ++ z pokrewieństwa, za + ks. Czesława Gaca  oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ Ericha i Klarę Jochem, syna Norberta, Konstantego i Marię Jochem, córkę Różę, syna Gerharda, Erwina Wycisło, jego rodziców Anielę i Pawła, Adriana Izbicki, Karola i Franciszkę Imiela oraz  za ++ z rodzin Wycisło, Jochem i Imiela

Środa – 11 maja

6.45 Za + męża i ojca Grzegorza Koszuckiego, ++ rodziców i teściów, za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące

16.00 Zalesie Śląskie. Próba dla kandydatów do służby liturgicznej – gorąco zachęcamy!

17.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + Henryka Wieczorek w 20 rocznicę śmierci, jego rodziców, za ++ Jadwigę i Józefa Marek, Wiktora Ciupka, za + Rudolfa Plachetka, za ++ z pokrewieństwa Wieczorek, Marek, Ciupka, Plachetka i Szweda oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek – 12 maja

17.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ Emilię i Franciszka Kroker, córkę Teresę, zięcia, siostrę zakonną Elifę, Jana i Wiktorię Jokiel, dwóch synów, synową, trzy córki, zięciów, Gizelę, Huberta i Marię Przybyła oraz za ++ z pokrewieństwa Kroker, Wilkowski, Jokiel i Przybyła. W czasie Mszy świętej uroczyste przyjęcie do Liturgicznej Służby Ołtarza

Piątek – 13 maja; wsp. Najświętszej Maryi Panny z Fatimy

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + męża Pawła Szablicki, za ++ rodziców, braci i bratowe oraz za ++ z rodzin Szablicki, Nalepa i Koteluk.  W czasie Mszy świętej uroczyste przyjęcie do Liturgicznej Służby Ołtarza

18.30 Grota Matki Bożej. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ Erykę i Franciszka Langer, syna Joachima, rodziców i rodzeństwo z obu stron oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Langer, Kucharczyk i Kołodziej

Sobota – 14 maja; święto św. Macieja, apostoła

7.00 Za + Joachima Bienia w 1  rocznicę śmierci

8.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + ojca Jerzego Figura, za ++ z rodzin Wycisło, Jochem, Figura i Warzecha oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie Wycisło

Niedziela – 15 maja; V Niedziela Wielkanocna

7.00 Za + Reinharda Proksza, jego rodziców, chrzestną Lidię Kluba, bratanicę Ewelyn Lovasz, Józefa i Reginę Proksza, ich synów Rufina i Antoniego, wnuczkę Justynę, za wszystkich ++ z pokrewieństwa Proksza i Strokosz oraz za ++ kapłanów i dusze opuszczone

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji Jolanty z okazji  50 – tych urodzin

10.30 Za + męża i ojca Joachima Paterok oraz za wszystkich ++ z rodzin Richter i Paterok

15.00 Nabożeństwo majowe przy krzyżu pomiędzy Zalesiem Śląskim a Cisową  (marianki z Zalesia Śląskiego)


  1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie; w przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii
  2. Mocno wszystkich zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych
  3. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Leśnickiej, nry 6, 7 i 8a; z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 1, 9 i 11