Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 9 – 15 października 2023 r.

Poniedziałek – 9 października

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za + Joachima Bomba – od sąsiadów i znajomych

18.30 Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Teresę i Józefa Gruszka, szwagra Henryka, za ++ z rodzin Gruszka, Orzeł, Kozyra, Bula, Sklorz, Cholewa, Bich, Kałuża, Jędryka i Glagla oraz za ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące

Wtorek – 10 października

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Edwarda i Annę Prudło, braci Joachima i Józefa, za ++ z rodzin Prudło, Rusin i Gabor oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

18.30 Różaniec i Msza św. Za + Erykę Grewe w 2 rocznicę śmierci, za + męża Adolfa, syna Andrzeja oraz za ++ z rodzin Grewe i Pawliczek

Środa – 11 października

17.00 Różaniec i Msza św. Za + Bolesława Krasickiego oraz za ++ z rodzin Krasicki i Lakota

Czwartek – 12 października

17.00 Różaniec i Msza św. Za + Jerzego Mateja, Arnolda i Ericha Szefer, braci Henryka, Oswalda i Józefa, siostrę Martę, rodziców Maksymiliana i Marię Szefer, za ++ Emanuela i Józefę Socha, dzieci Gertrudę, Teresę, Józefa i Alojza, za ++ z pokrewieństwa Szefer, Socha, Mateja, Wieczorek i Sobel oraz za ++ kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek – 13 października; wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Joannę i Władysława Bargiel, męża Gintra Grosz, braci Bogusława i Leszka, siostrę Janinę z mężem Pawłem, ich córkę Sabinę oraz za ++ teściów Helenę i Karola Grosz

18.30 Nabożeństwo fatimskie i Msza św. Za + matkę Rosę, zaginionego ojca Emila Syrek, ++ rodziców Marię i Wiktora Roter, ich rodziców i rodzeństwo, siostrę Urszulę, jej męża Wilhelma,    braci Wilhelma, Paula, Huberta i Henryka oraz za dusze w czyśćcu cierpiące 

Sobota – 14 października

7.00 Za + Edwarda Kobiałka w miesiąc po śmierci

8.00 Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Katarzynę i Jana Borek, Mariannę i Bronisława Wróbel oraz za ++ z pokrewieństwa Borek, Domerecki i Wróbel

Niedziela – 15 października; XXVIII Niedziela Zwykła; odpust w Zalesiu Śląskim

7.00 Za + syna Joachima Kulpok, jego ojca Gerharda, dziadków z obu stron, chrzestnego Alfonsa, za ++ z pokrewieństwa Kulpok, Warzecha i Jochem oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Za + Stefanię Duda w 1 rocznicę śmierci

11.00 Zalesie Śląskie. Suma odpustowa ku czci św. Jadwigi Śląskiej. Za żyjących i zmarłych parafian

15.00 Zalesie Śląskie. Różaniec i nabożeństwo ku czci św. Jadwigi Śląskiej  (II)

——————————————————————————————————————————–

  1. Serdeczne Bóg zapłać w imieniu seminarium, księży emerytów, sióstr zakonnych i ich podopiecznych za ofiarowane dary z płodów ziemi na ich potrzeby; także za ofiary składane dzisiaj do puszek na rzecz uczących się dzieci i młodzieży z uboższych rodzin w ramach Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia
  2. W sobotę na Górze św. Anny odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca  
  3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust ku czci św. Jadwigi Śląskiej, naszej głównej patronki. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi o. franciszkanin z Góry św. Anny. Zapraszamy wszystkich do udziału; także wszystkie poczty sztandarowe, panie w strojach ludowych, orkiestrę i panów do baldachimu; proszę też o przygotowanie przyjęcia dla księży na plebanii 
  4. Gorąco zachęcam do zamawiania Mszy św. na nowy rok kalendarzowy w zakrystii lub telefonicznie u pani kościelnej; także do udziału w nabożeństwach różańcowych, które prowadzą nasze marianki
  5. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Łukasz Kolonko z Lichyni i Ewelina Paruzel ze Starego Ujazdu – zapowiedź I
  6. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o przygotowanie kościoła i otoczenia do uroczystości odpustowej rodziny – z Popic, nry 5a, 6, 6a, 7, 8 i 9;  z Lichyni – ul. Ogrodowa, nr 1 oraz blok D, m. 2  i 3