Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 9 – 15 września 2019 r.

 Poniedziałek – 9 września

6.45 Za + ojca Pawła Pilch, teścia Pawła Hadrian, za ++ Jana i Krystynę Wiatr oraz za ++ z rodzin Pilch,      Hadrian i Wiatr

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Elżbietę i Maksymiliana Paterok, za + męża, brata, rodziców Kurzela oraz za ++ z rodzin Paterok, Tiszbierek, Kosmala i Wyszkowski

Wtorek – 10 września

6.45 Za + męża Oswalda Szefer, jego rodziców Maksymiliana i Marię Szefer, synów Ericha, Henryka i Józefa, córkę Martę, za ++ Alojzego i Wiktorię Rochnia, córkę Różę, męża Franciszka, syna Andrzeja, zięcia Zygmunta, Norberta Duda, za ++ rodzeństwo z obu stron, za ++ z pokrewieństwa Szefer, Rochnia, Szopa i Wilkowski oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

17.00 Lichynia. Za ++ Marię i Emila Bartsz oraz za ++ z rodzin Drońka i Ogaza

Środa – 11 września

6.45 Za + Gabrielę Latiszew w miesiąc po śmierci

Czwartek – 12 września

17.00 Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Marcelego, Julię i Albertynę Flaszer, synów Franciszka i Stefana,      córki Łucję i Marię, zięciów Henryka, Gerharda i Jana, synową Marię, wnuków Ryszarda i Jana, Konrada i Gertrudę Konieczny, syna Helmuta, zięcia Henryka Skowronek oraz za ++ z pokrewieństwa Konieczny, Flaszer  i  Matuszek  ( Ch. )

Piątek – 13 września; wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodzin Skoluda i Głowania

18.30 Grota Matki Bożej. Nabożeństwo fatimskie i Msza św. Za + męża Gintra Cholewa, jego rodziców Paulinę   i Jana Cholewa, za ++ Matyldę i Józefa Skora oraz za ++ z tych rodzin

Sobota – 14 września; święto Podwyższenia Krzyża Świętego

7.00 Za ++ Klarę i Jana Kucharczyk, syna Reinholda, rodziców z obu stron, rodzeństwo, za + Franciszka Langer, syna Joachima, rodziców i rodzeństwo oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Kucharczyk, Kołodziej i Langer

7.30 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem  za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie Burda

9.00 Zalesie Śląskie. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych – w małej salce. Obecność obowiązkowa!

10.00 Zalesie Śląskie. Spotkanie wszystkich marianek parafii – w małej salce. Dzieci klasy V i VII przynoszą swoje medaliki. W czasie spotkania m. in. specjalna konferencja  i wymiana medalików

Niedziela – 15 września; XXIV Niedziela Zwykła; dożynkowa w Lichyni

7.00 Za ++ Rudolfa i Gerarda Kaszta, Matyldę i Józefa Skóra, Gintra Cholewa i za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Do Bożej Opatrzności, z podziękowaniem za tegoroczne plony, z prośbą o dalsze błogosławieństwo  Boże  w  pracy  na  roli  dla  mieszkańców  Lichyni  oraz  za  ++  rolników

10.30 Za ++ rodziców Magdalenę i Wilibalda Tiszbierek, Ludwika Waloszek oraz za ++ z rodzin Waloszek  i  Tiszbierek

15.00 Lichynia. Nieszpory dożynkowe


  1. Zalesie Śląskie. Gorące Bóg zapłać za uświetnienie uroczystości dożynkowych oraz za dary i ofiary dożynkowe na rzecz sióstr zakonnych i ich podopiecznych. Dary zostaną zabrane dzisiaj po nieszporach, około godz. 16.00
  2. W zakrystii można odebrać atrakcyjne nagrody za wygrany konkurs z wiedzy religijnej; gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  3. Jutro po Mszach św. błogosławieństwo ziarna i nasion, ku czci Matki Bożej Siewnej
  4. W przyszłą niedzielę przed Mszą św. zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu
  5. W kościele seminaryjnym w Opolu o 14.00 – w niedzielę – pielgrzymka złotych jubilatów małżeńskich
  6. W dniach 27 – 29 września pielgrzymka marianek na Górę św. Anny. Zapisy w zakrystii. Przejazdem zajmują się rodzice. Koszty zostaną pokryte z budżetu służby liturgicznej. Zgłoszenia do przyszłej niedzieli włącznie
  7. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to  rodziny – z  ul. Kościuszki, nry 81, 83a i 4;    z  Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 1a, 1, 9 i 11

* Lichynia. Zbiórka darów dożynkowych w sobotę w godzinach 9.00 – 12.00. W godzinach 12.00 – 14.00 prosimy o wykonanie ołtarzy żniwnych oraz sprzątanie kościoła i obejścia. O pomoc w wykonaniu ołtarzy prosimy  rodziny : Kędzior, Kurzela, Paterok, Komander, Barteczko, Makosz Konrad, Kroker, Szablicki Rafał, Nowak,  Ogaza  i  Milicz