Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 16 – 22 sierpnia 2021 r.

Poniedziałek – 16 sierpnia

7.00 Za ++ rodziców Jana i Katarzynę Bugiel, braci Józefa i Jana, bratową Monikę, siostrę zakonną Elifę, za ++ Pawła i Anielę Wycisło, brata Erwina, szwagra Wernera i Patryka Hennek

Wtorek – 17 sierpnia; uroczystość św. Jacka, prezbitera, głównego patrona metropolii górnośląskiej

7.00 Za + córkę Karinę Ciupka, rodziców Teodora i Łucję Ciupka, ciotkę Martę, Józefa i Anielę Cedzich oraz za ++ z pokrewieństwa

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Oskara i Łucję Gasz, Elżbietę i Jerzego Szopa, Joachima i Edytę Gasz, ++ dziadków, za ++ z rodzin Gasz, Pyka, Szopa i Michalik oraz o błogosławieństwo Boże i  zdrowie w rodzinie

Środa – 18 sierpnia

7.00 Za + Annę Piela, jej + męża, córkę Monikę, ks. Romana Jałowy, Annę i Marię Jałowy oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek – 19 sierpnia

7.00 Za + męża i ojca Rudolfa Kral, jego rodziców, za ++ Piotra i Jadwigę Skoluda, ich ++ dzieci, zięciów Alfonsa i Joachima, Elżbietę i Konstantego Kandziora, za ++ z pokrewieństwa Kral, Skoluda i Strużyna oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek – 20 sierpnia; wsp. św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

7.00 Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MBNP, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę i zdrowie w rodzinie Majnusz

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Władysława i Marię Jędrzejko, za ++ dziadków Józefa i Marię Jędrzejko, Marcelego i Teklę Tymrakiewicz, za ++ z pokrewieństwa z obu stron, za ++ Sybillę Tarkowską  i Ryszarda Michta oraz za dusze opuszczone i w czyśćcu cierpiące

Sobota – 21 sierpnia; wsp. św. Piusa X, papieża

7.00 Za + Kornelię Paterok, jej rodziców i rodzeństwo, za ++ Teresę, Pawła i Joachima Paterok, Anielę Grabowski oraz za ++ z pokrewieństwa Cedzich i Paterok

7.30 Do Bożej Opatrzności i MBNP, o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinach Nierle i Kapitza

Niedziela – 22 sierpnia; XXI Niedziela Zwykła

7.00 Za ++ rodziców Agnieszkę i Franciszka Malik, synów Kurta i Karola, Józefa Kapica, Wiktorię i Karola Jeleń, syna Huberta, za wszystkich ++ z rodzin Malik, Jeleń, Paruzel i Książko oraz za ++ kapłanów i dusze czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Do Boskie Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodziny Skoluda

10.30 Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MBNP, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji Tadeusza z okazji 60 – tej rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże w rodzinie i za ++ rodziców


  1. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii 
  2. W najbliższym czasie rozpoczniemy dwie kolejne potrzebne inwestycje : renowację kościoła filialnego w Lichyni od wewnątrz; w Zalesiu Śląskim zaś budowę nowego wjazdu na plebanię oraz nowego chodnika do Domu Katechetycznego, garażu i pomieszczeń gospodarczych; tę drugą inwestycję w całości sfinansuje Ksiądz Proboszcz   
  3. Dożynki parafialne w Zalesiu Śląskim będą miały miejsce w niedzielę 29 sierpnia o godz. 10.30; w Lichyni – 5 września o godz. 9.00; rozpoczęcie przed kościołem
  4. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Powstańców Śląskich, nry 1, 2 i 3 ; z  Lichyni – ul. Daszyńskiego,  nry 48, 50 i 52