Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Parafialny dzień chorego – 2017

11 lutego, w sobotę o godz. 9.30, uroczystą Mszą św. rozpoczęliśmy obchody Światowego Dnia Chorego w naszej parafii. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ksiądz Proboszcz. W kazaniu nawiązał do cudownych wydarzeń w Lourdes i dowartościował poświęcenie, trud i cierpienie dotykające chorych i seniorów. „Godnie przyjęte są wielkim błogosławieństwem dla doświadczanej osoby, jej najbliższych, parafii, Kościoła i świata”. Po kazaniu, wraz z ks. Erykiem Koppa udzielił sakramentu chorych. Po Mszy św. udzielił indywidualnego błogosławieństwa lurdzkiego Przenajświętszym Sakramentem. Po obrzędach liturgicznych w kościele parafialnym odbyło się sympatyczne spotkanie w Domu Spotkań przy kawie, herbatce i ciastkach. Ks. Eryk opowiadał o swojej kapłańskiej posłudze, zaś ks. Teodor o życiu religijnym i inwestycjach w naszej parafii. Niepokojące jest to, że z roku na rok jest nas coraz mniej.