Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Październikowe nabożeństwa różańcowe

Już po raz czwarty nabożeństwa różańcowe w naszej parafii – pod czujnym okiem naszego Proboszcza – prowadziły nasze marianki. Rozpoczynały: pieśnią, znakiem krzyża, wyznaniem wiary, Ojcze nasz, trzy razy zdrowaś Maryjo – z prośbą o szczerą wiarę, nadzieję i miłość w każdym z nas. Każdą tajemnicę różańcową rozpoczynały pięknym i głębokim rozważaniem, które odzwierciedlało fakty z życia Pana Jezusa i Jego matki oraz nasze codzienne życie. Chcemy postępować za przykładem Syna Bożego i Matki Najświętszej w drodze do nieba. Dalej: Ojcze nasz, dziesięć razy zdrowaś Maryjo, chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu oraz o mój Jezu. Na zakończenie: pod Twoją obronę lub pomnij o Najświętsza Panno Maryjo, święty Józefie, znak krzyża i pieśń końcowa. Ksiądz Proboszcz w tym czasie uczestniczył w nabożeństwie wraz z parafianami w ławce lub spowiadał w konfesjonale.
Oby nasze nabożeństwa różańcowe w tej formie przetrwały w naszej parafii jak najdłużej – dla chwały Bożej i naszego uświęcenia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA