Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Pielgrzymka do Brzegu

W sobotę 4 czerwca 2022 r., po dłuższej przerwie spowodowanej obostrzeniami epidemicznymi, przeżyliśmy kolejną, udaną pielgrzymkę dzieci i młodzieży służby liturgicznej oraz opiekunów – tym razem do Brzegu. Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy m. in. Zamek Piastów Śląskich z XVI w., zwany Śląskim Wawelem, dziedziniec z trójkondygnacyjnymi krużgankami, kościół zamkowy p.w. św. Jadwigi Śląskiej z prezbiterium z 1300 r., kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego z lat 1735 – 1746, rynek miasta wraz z renesansowym ratuszem z lat 1570 – 1577 i  gotycką trójnawową bazylikę św. Mikołaja z lat 1370 – 1417. Nie zabrakło również różnych atrakcji, m.in. „turnieju rycerskiego”, wybijania monet, degustacji tradycyjnymi serami ; gościliśmy także w mlecznym barze, kawiarni i nowym McDonalds w Opolu. Wracając, podjechaliśmy jeszcze pod moje byłe technikum w Izbicku. Podróżowaliśmy luksusowym autokarem. Towarzyszyła nam radosna atmosfera i wymarzona pogoda. Z powrotem, na miejscu, byliśmy o godz. 18.00.