Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Pielgrzymka do Nysy

15 lipca 2023 r., odbyła się kolejna, sympatyczna pielgrzymka liturgicznej służby ołtarza i ich bliskich, tym razem do Nysy. Wyjechaliśmy z pod plebanii o godz. 9.00; wróciliśmy o godz. 18.00. W Nysie rozpoczęliśmy od zwiedzania kościoła p.w. św. Elżbiety Węgierskiej. Oprowadzał nas – po świątyni i klasztorze – ojciec franciszkanin. Później udaliśmy się na chwilę nad wodospad, groźnej w tym miejscu rzeki Nysy Kłodzkiej. Następnie kierowaliśmy się naszym autokarem w kierunku centrum miasta. Tutaj zaczęliśmy od zwiedzania katedry p.w. św. Jakuba i św. Agnieszki. Dołączyła do nas przewodniczka p. Paulina. Po pobycie w katedrze udaliśmy się tuż obok, do wieży świątyni, która służy jako dzwonnica i od paru lat jako skarbiec katedralny. Zarządzają nią  miejscowi duszpasterze. Następnie udaliśmy się – obok wieży – do kawiarenki na poczęstunek z herbatką, kawą lub różnymi napojami. Później poszliśmy do kościoła p.w. apostołów Piotra i Pawła, który przez długie lata służył jako kościół seminaryjny, obecnie jako parafialny. Dalej, udaliśmy się na smaczne ciastka, lody, soczki, różne kawki i na coś podobnego do pizzy, do jednej z kawiarni w samym nowo wybudowanym centrum. Po prawie godzinnej, miłej przerwie, przeszliśmy do sióstr elżbietanek. Czekała już na nas siostra Michalina. Ona również bardzo ciekawie opowiadała o jej zgromadzeniu oraz oprowadziła po klasztorze i kaplicy. Po wszystkim udaliśmy się do autobusu. Cały czas towarzyszyła nam modlitwa, religijne śpiewy i ciekawe opowieści. Mieliśmy też parę niespodzianek, o których wolę tu nie pisać. Cali, zdrowi i bardzo zadowoleni wróciliśmy do naszej parafii.