Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Pielgrzymka dzieci i młodzieży na Jasną Górę

28 marca przeżyliśmy kolejną, udaną pielgrzymkę, tym razem na długo oczekiwaną Jasną Górę. Wyruszyliśmy o 9.00 spod plebanii, zaś wróciliśmy o godz. 17.15. Mieliśmy okazję nie tylko zwiedzać piękne obiekty sakralne, ale również ubogacić się duchowo przez modlitwę i udział w nabożeństwach. Ze względu na dużą ilość pielgrzymów – 57 – przydzielono nam dwóch przewodników. Zwiedziliśmy m.in. kaplicę z cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, bazylikę Wniebowzięcia NMP, skarbiec, drogę krzyżową na wałach, salę rycerską, różnego rodzaju sale pamięci, itp. Na zakończenie weszliśmy na drugi poziom wieży bazyliki skąd podziwialiśmy przepiękne widoki miasta i okolic. Po wszystkim był czas na zakup pamiątek i zjedzenie „obiadu”. Wśród wielu dni deszczowych Pan Bóg dał nam wspaniałą pogodę, za co jesteśmy Mu bardzo wdzięczni.

01 05 04 03 02