Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Pielgrzymka dzieci I-wszo Komunijnych do Kamienia Śląskiego

W sobotę 19 maja przeżyliśmy kolejną pobożną, radosną i poszerzającą wiedzę pielgrzymkę. Tym razem do miejsca narodzin naszych patronów: św. Jacka, bł. Bronisławy i bł. Czesława.

Rozpoczęliśmy o godz. 10.00 w Zalesiu Śl. Przez Górę św. Anny, Gogolin i Kamionek dotarliśmy do Kamienia Śląskiego. Było nas 18. (ksiądz, 11 dzieci, 5 mam i kierowca).

Kolejno zwiedzaliśmy: pałac-sankturarium, m.in. kaplice, sale konferencyjne, jadalnie i ogród; sanatorium Sebastianeum Silesiaum, m.in. kaplicę i stajnię, baseny, saunę, solarium, brodzik, ogród sanatoryjny; budynki parafialne, m.in. kościół, grotę lurdzką, stacje drogi krzyżowej, obiekty sportowe, ogród plebanijny.

Po modlitwie nad grobem mojego wujka, byłego ks. proboszcza, prałata Hermana Piechoty i miłej rozmowie z nowym ks. proboszczem Waltrem Lenart wróciliśmy przez Poznowice, Porębę – o godz. 15.45 do domu.

Pogoda i dobry humor nie zawiodły.

109 11  2 1 12 4 5  6 7 38