Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Pierwszy rajd rowerowy szlakiem kwietnych chodników

W sobotę, 19 września 2020 r., odbył się pierwszy rajd rowerowy szlakiem kwietnych chodników, które budowane są w uroczystość Bożego Ciała. Trasa rowerowa obejmowała miejscowości Zalesie Śląskie, Klucz, Olszowa oraz Zimna Wódka. Początek trasy miał miejsce w Zalesiu Śląskim, gdzie ponad 80 uczestników rajdu zebrało się pod kościołem. W każdej z odwiedzonych miejscowości uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia kościołów oraz wysłuchania ciekawych informacji o ich historii. Rajd zakończył się w Zimnej Wódce, gdzie pod wiatą obok klubu wiejskiego mogli odpocząć oraz posilić się poczęstunkiem. Rajd rowerowy był uwieńczeniem starań o wpis tradycji na listę krajową Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Jednocześnie mieszkańcy wszystkich czterech miejscowości czekają z niecierpliwością na decyzję kapituły UNESCO o wpisanie tradycji na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Decyzja ta ma zapaść w marcu 2021 r.

Informacja o rajdzie w mediach:
TVP3 Opole
Radio DOXA
Radio Opole