Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Piesza pielgrzymka do św. Anny

23 lipca 2023 r., tuż przed godziną 7.00, wyruszyła po raz kolejny grupa pielgrzymów z naszej parafii na Górę św. Anny, z okazji uroczystości odpustowej ku czci św. Anny. W tym roku pielgrzymowało 98 osób. Pielgrzymce przewodniczyła nasza organistka Danuta Kwoczała. Trud pielgrzymowania podjęli zarówno młodzi, starsi, a także nie zabrakło rodziców z dziećmi w wózkach. Nasi parafianie na Górę św. Anny wybrali się również na rowerach oraz samochodami. Piesza pielgrzymka na Górę. św. Anny dotarła około godziny 9.40. Tam zostali przywitani w bazylice przez gwardiana o. Jonasza. O godz. 11.00 rozpoczęła się suma odpustowa w Grocie Lurdzkiej, której w tym roku przewodniczył biskup pomocniczy ks. Rudolf Pierskała z Opola.

Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy podjęli trud pieszej pielgrzymki na Górę św. Anny. Dziękujemy Panu Bogu za piękną pogodę, pani Danucie Kwoczała za przewodniczenie pielgrzymce; panom, którzy dbali o bezpieczeństwo pielgrzymów oraz kierowali ruchem; także ministrantom z krzyżem oraz niosącym nagłośnienie. Tradycyjnie już – pielgrzymkę rozpoczął i zakończył – nasz proboszcz ks. Teodor Smiatek.