Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Piesza pielgrzymka do św. Anny

Licząca 158 osób grupa parafian z Zalesia Śląskiego i Lichyni, wyruszyła w niedzielę przed godziną 7.00 z kościoła parafialnego na odpust ku czci św. Anny. Parafianie mieli do pokonania trasę 10 km w jedną stronę. Nieco zmęczeni pielgrzymi do celu dotarli już przed godz. 10.00 gdzie w bazylice przywitał ich o. Jonasz Pyka, nowy gwardian oraz kustosz sanktuarium na Górze Św. Anny. O godzinie 11.00 odbyła się suma odpustowa, której przewodniczył ks. bp Andrzej Czaja, zaś słowo Boże wygłosił ks. bp Jan Kopiec.
Tegorocznej pielgrzymce – tradycyjnie już – przewodniczył nasz parafianin ks. Eryk Koppa, któremu bardzo dziękujemy za trud i poświęcenie. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, którzy podjęli się pielgrzymowania na Górę Św. Anny i pamiętali o nas w modlitwie. Słowa podziękowania należą się również służbie liturgicznej, mariankom, osobom które niosły nagłośnienie oraz panom kierującym ruchem i dbającym tym samym o bezpieczeństwo pielgrzymów. Jak co roku – pielgrzymkę rozpoczął i zakończył – ks. proboszcz Teodor Smiatek.