Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Piesza pielgrzymka na Górę św. Anny

Jak co roku w ostatnią niedzielę lipca nasi parafianie wyruszają pielgrzymim szlakiem w stronę Góry św. Anny. Wyruszyliśmy o godz. 6.45 prowadzeni przez naszego młodego kleryka ks. Łukasza Szablickiego. W tym roku było nas więcej niż w roku ubiegłym. Szli jak zwykle i młodzi i starsi parafianie. Wszyscy dzielnie dotarliśmy na miejsce ok godz. 9.00. Zbiórka ustalona była na 45 minut po sumie odpustowej. Mimo iż wracało nas mniej to było nadal wesoło. Wszystkim przygrywała jak co roku orkiestra, której zawdzięczamy nadawany rytm. W Lichynii chłodzącą wodą święconą przywitał nas ks. proboszcz Teodor Smiatek. Po krótkim wspólnym nabożeństwie zalesianie wraz z proboszczem udali się w stronę Zalesia Śl.