Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Piesza pielgrzymka na Górę Św. Anny

W niedzielny poranek, około godz. 7.00 z kościoła parafialnego w Zalesiu Śląskim, wyruszyła po raz kolejny piesza pielgrzymka na Górę Św. Anny. Dość chłodny poranek nie odstraszył pielgrzymujących regularnie parafian. Pielgrzymkę poprowadził o. Eryk Koppa. W Lichyni dołączyli kolejni pielgrzymi wraz z orkiestrą. Pielgrzymka z Zalesia Śląskiego dotarła na Górę Św. Anny około godz. 9.20. Tam zostali przywitani przez kustosza bazyliki św. Anny – o. Błażeja Kurowskiego. O godz. 11.00 rozpoczęła się suma odpustowa ku czci św. Anny, której przewodniczył biskup opolski Andrzej Czaja. W drogę powrotną pielgrzymi wyruszyli o godz. 14.15, ale już w znacznie uboższym składzie. Po prawie dwugodzinnej wędrówce, parafianie dotarli do Lichyni, gdzie zostali przywitani przez ks. proboszcza Teodora Smiatka. Po krótkim nabożeństwie parafianie wyruszyli w stronę Zalesia Śląskiego wraz z Proboszczem. Do kościoła parafialnego dotarli około godz. 16.30.
Dziękujemy Ojcu Erykowi za przewodniczenie tegorocznej pielgrzymce! Dziękujemy służbie liturgicznej oraz mariankom za solidne pełnienie swoich funkcji. Dziękujemy osobom, które chętnie pomogły przy niesieniu nagłośnienia oraz orkiestrze, która już od lat nadaje tempa – szczególnie tego w stronę Góry. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy wzięli po raz kolejny udział w pielgrzymce na Górę Świętej Anny.