Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Piesza pielgrzymka na Górę św. Anny

Licząca prawie 150 osób grupa parafian z Zalesia Śląskiego i Lichyni, wyruszyła w niedzielę przed godziną 7.00 z kościoła parafialnego na odpust ku czci św. Anny. W Lichyni dołączyli kolejni parafianie oraz orkiestra. Parafianie mieli do pokonania tradycyjną trasę 10 km w jedną stronę. Nieco zmęczeni pielgrzymi do celu dotarli już przed godz. 10.00 gdzie w bazylice przywitał ich o. Jonasz Pyka, gwardian oraz kustosz sanktuarium na Górze Św. Anny. O godzinie 11.00 odbyła się suma odpustowa, której przewodniczył biskup pomocniczy ks. Rudolf Pierskała.

Tegorocznej pielgrzymce – tradycyjnie już – przewodniczył nasz parafianin ks. Eryk Koppa, któremu bardzo dziękujemy za trud i poświęcenie. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, którzy podjęli się pielgrzymowania na Górę Św. Anny i pamiętali o nas w modlitwie. Słowa podziękowania należą się także ministrantom, osobom niosącym nagłośnienie oraz panom kierującym ruchem i dbającym tym samym o bezpieczeństwo pielgrzymów. Jak co roku – pielgrzymkę rozpoczął i zakończył – nasz Ksiądz Proboszcz.