Piesza pielgrzymka na Górę św. Anny

28 lipca 2023 r., tuż przed godziną 7.00, wyruszyła po raz kolejny grupa pielgrzymów z naszej parafii na Górę św. Anny z okazji uroczystości odpustowej ku czci św. Anny. W tym roku pielgrzymowało około 40 osób, a pielgrzymce przewodniczyła nasza organistka Danuta Kwoczała. W tym roku mimo deszczowej i chłodnej aury trud pielgrzymowania podjęli młodzi i starsi parafianie. Nie zabrakło również rodziców z dziećmi w wózkach. Byli również parafianie, którzy wybrali się na Górę św. Anny na rowerach oraz samochodami. Piesza pielgrzymka na Górę. św. Anny dotarła około godziny 9.30. Tam zostali przywitani w bazylice przez gwardiana o. Jonasza. O godz. 11.00 rozpoczęła się suma odpustowa w Grocie Lurdzkiej, której w tym roku przewodniczył biskup pomocniczy ks. Waldemar Musioł z Opola.

Gorące Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy podjęli trud pieszej pielgrzymki na Górę św. Anny w trudnych warunkach atmosferycznych. Dziękujemy Panu Bogu za opiekę nad naszymi parafianami, którzy szczęśliwie dotarli do celu i wrócili do swoich domów. Dziękujemy pani organistce Danucie Kwoczała za przewodniczenie pielgrzymce; panom, którzy dbali o bezpieczeństwo oraz kierowali ruchem; także ministrantom z krzyżem oraz osobom niosącym nagłośnienie. Tradycyjnie już – pielgrzymkę rozpoczął i zakończył – nasz proboszcz ks. Teodor Smiatek.