Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Piesza pielgrzymka – 2022 – na Górę św. Anny

24 lipca 2022 r., tuż przed godziną 7.00, wyruszyła po raz kolejny grupa pielgrzymów z naszej parafii na Górę św. Anny, z okazji uroczystości odpustowej ku czci św. Anny. W tym roku trud pieszej pielgrzymki podjęło 114 osób. Pod przewodnictwem o. Eryka Koppa, szli zarówno młodzi, starsi, a także nie zabrakło rodziców z dziećmi w wózkach. Liczni parafianie na Górę św. Anny wybrali się również na rowerach czy samochodem. Piesza pielgrzymka na Górę. św. Anny dotarła około godziny 9.40. Tam zostali przywitani w bazylice przez gwardiana o. Jonasza. O godz. 11.00 rozpoczęła się suma odpustowa w Grocie Lurdzkiej.

Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy podjęli trud pieszej pielgrzymki na Górę św. Anny. Dziękujemy Panu Bogu za piękną pogodę, o. Erykowi za przewodniczenie pielgrzymce, p. Danucie Kwoczała za prowadzenie śpiewów i  p. Krystianowi Pawełczyk za towarzyszenie z gitarą; panom w kamizelkach odblaskowych, którzy dbali o bezpieczeństwo pielgrzymów oraz kierowali ruchem; także ministrantom z krzyżem oraz niosącym nagłośnienie. Tradycyjnie już – pielgrzymkę rozpoczął i zakończył – nasz proboszcz ks. Teodor Smiatek.