Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Piesza pielgrzymka naszej parafii na Górę św. Anny

25 lipca 2021 r., tuż przed godziną 7.00, po roku przerwy (w 2020 z powodu epidemii pielgrzymka się nie odbyła), wyruszyła po raz kolejny grupa pielgrzymów z naszej parafii na Górę św. Anny z okazji uroczystości odpustowej ku czci św. Anny. W tym roku trud pieszej pielgrzymki podjęły 82 osoby. Szli zarówno młodzi, starsi a także nie zabrakło rodziców z dziećmi w wózkach. Nie zabrakło również licznych parafian, którzy na Górę św. Anny wybrali się na rowerach czy samochodem. Piesza pielgrzymka na Górę. św. Anny dotarła około godziny 9.40. Tam zostali przywitani w bazylice przez gwardiana O. Jonasza. O godz. 11.00 rozpoczęła się suma odpustowa, której przewodniczył opolski biskup pomocniczy ks. Rudolf Pierskała.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy podjęli trud pieszej pielgrzymki na Górę św. Anny. Dziękujemy organistce p. Danucie Kwoczała za przewodniczenie pielgrzymce, p. Krystianowi Pawełczyk za towarzyszenie z gitarą oraz p. Józefowi Hadasik wraz z całą orkiestrą za nadanie muzycznego rytmu pielgrzymce, panom w kamizelkach odblaskowych, którzy dbali o bezpieczeństwo pielgrzymów oraz kierowali ruchem a także ministrantom niosącym krzyż oraz nagłośnienie. Zwyczajowo już – pielgrzymkę rozpoczął i zakończył – nasz proboszcz ks. Teodor Smiatek. Gorąco dziękujemy również p. Błażejowi Duk za poświęcenie w uwiecznianiu naszych parafialnych wydarzeń w postaci pięknych fotograficznych ujęć.